Ana SayfaGündemHSBC’den Toparlanma Beklentisi

HSBC’den Toparlanma Beklentisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

HSBC’nin analistleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda, banka senenin ikinci yarısında sektör karlılıkları açısından toparlama beklediği açıklandı.

Kuruluş bünyesinde hazırlanan raporda Merkez Bankası’nın son aylarda atmış olduğu faiz artırım kararı adımlarının, yakın vadeli karlılık görünümüne olumsuz etki yansıttığı belirtildi. Aynı zamanda covid-19 tedbirlerinin de bu görünüme olumsuz etki yansıttığı, bu bağlamda da senenin ilk yarısında güçlü bir toparlanma beklenmediği ifade edildi. Banka karlılıkları ile ilgili detayları ortaya koyan banka analistleri, 2021 yılının ikinci yarısına ise umut içinde bakıyor. 2021 yılının ikinci yarısında bankacılık sektörü karlılıkları açısından toparlanma beklendiği, HSBC analistleri tarafından paylaşıldı.

Yüzde 8 Artış

Haziran ayından itibaren banka karlılıklarının artışa geçmesi düşünülürken, bu kapsamda 2021 mali yılı açısından beklentiler de ortaya konuldu. HSBC analistleri, yıl sonuna kadar banka karlılıkları açısından yüzde 8’lik bir artış beklendiğini ifade ettiler. Aynı zamanda farklı bankalar için de önemli detaylar paylaşıldı. Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası’na dair veriler sunuldu.

Diğer Bankalar Hedef Fiyatı Nasıl Belirledi?

Akbank, hedef fiyat bağlamında 6,75 TL’den 8,15 TL’ye çıkma kararı alırken tavsiye al olarak korundu. Garanti Bankası da hedef fiyatını yükselterek rakamı 11,90 TL’den 12,10 TL’ye yükseltti. İş Bankası için bu rakam 7,55’ten 8 olurken, Yapı Kredi Bankası’nda da 2,60 TL’den 3,35 TL’ye yükselen hedef fiyat dikkat çekti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.