İş Bankası’ndan Maaş Anlaşmalı ve Kamu Çalışanlarına Özel Bayram Kredisi

0

İş Bankasından Günde 6 Liraya İhtiyaç Kredisi

Geleneksel bayram kredisi veren bankalardan biri olan İş Bankası sayesinde alınan kredinin limiti 50 bin liraya kadar çıkabiliyor. Ancak bu krediden birkaç bin lira olarak da faydalanmanız mümkün. Geleneksel bayram kredisinin bir diğer paketi de İş Bankası’nın anlaşmalı maaş müşterileri ve kamu çalışanlarına özel olarak oluşturulmuş durumda. Eğer bu kategorideyseniz uygun bir kredi faiz oranıyla kredi çekmeniz söz konusu olabiliyor.

İş Bankası’nın vermiş olduğu bu geleneksel bayram kredisinin üst limiti tam 50 bin liraya kadar çıkabiliyor. Bankaya kredi başvurusu yaparken 1000 lira ile 50 bin lira arasında kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Eğer İş Bankası’nın maaş anlaşmalı müşterisiyseniz sizlerin gelir belgesi sunması gerekmiyor. Ancak diğer kişilerin gelir belgesi sunmaları da gereklidir.

Kredi için belirlenen kredi faiz oranı sabit değildir. Vade arttıkça kredi faiz oranı da artıyor. Örneğin 5 bin lira kredi almak isteyen bir kişi bu krediyi 12 ay vadeyle aldığında kredi faiz oranı 1,35 oluyor. Ancak aynı kişi krediyi 36 ay vade ile almak isterse bu faiz oranı artabiliyor. 15 bin lira 50 bin lira arasındaki krediler için 24 ay vade talep etmeniz durumunda kredi faiz oranı 1,24 olarak hesaplanacaktır.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Bu kredi için sizlerden kredi tahsis ücreti alınır, buna ek olarak hayat sigortası yaptırmanız istenir. Ancak hayat sigortası bedeli değişebilirken kredi tahsis ücreti her 10 bin lira için sizlerden 50 lira olarak alınacaktır.

Eğer bu kredi kampanyasından faydalanarak 5 bin lira çeker ve 36 ay vadede ödemek isterseniz bir aylık kredi taksit miktarınız 186 lira olacaktır. Bu da yaklaşık olarak günde 6 lira demektir.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın