Vakıfbank Yaza Özel Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

0

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev almak isteyenlere verilmekte olan konut kredisi paketlerinden ikisi Vakıfbank’a ait. Vakıfbank sayesinde konut kredisi çekmek isteyen kişilerin öncelikle kredi paketlerinden birini seçmeleri gerekiyor. Yaza Özel Konut Kredisi kampanyası Vakıfbank tarafından bu yıl içerisinde oluşturulan bir kredi kampanyasıdır. Bu kredi için belirlenen kredi faiz oranı ise 1,09’dur ve değişiklik göstermez. Vakıfbank konut kredisi almak isteyen kişilerin birkaç farklı masrafı da ödemesi gerekiyor.

Vakıfbank Yaza Özel Konut Kredisi kampanyası için vade seçenekleri de oldukça esnek olarak belirlenmiş. Bu bağlamda kredi almak isteyen kişiler 1 aydan 10 yıla kadar vade isteyebilirler. Yani kredi için minimum vade 1 ayken maksimum vade 120 aydır.

Konut kredisi için belirlenen yıllık maliyet oranı sabit olup bu oran yüzde 14,26’dır.

Kredi için ödemeniz gereken masraflar kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, hayat sigortası ve DASK ücretleridir. İlk olarak ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti 100 bin liralık bir krediden 500 lira olarak alınıyor. Ekspertiz ücreti ise değişiklik gösterebilmekle beraber ortalama 800 lira olarak alınıyor. Ancak evin değeri, konumu ve büyüklüğüne göre sizlerden alınan ücret farklılık gösterebilir.

Bu kredi kampanyasında 1 milyon liraya kadar kredi alabilirsiniz, ancak sadece evin dörtte üçü için kredi çekebiliyorsunuz. Eğer 100 bin liralık bir kredi alırsanız 120 ay vade seçeneğindeki aylık taksit miktarı 1497 lira olacaktır. Yani toplamda masraflar hariç bankaya 100 bin lira için179 bin 798 lira ücret ödersiniz.

Ödemeniz gereken fazla tutar kredi faiz miktarıdır, 79 bin 798 liraya masraflar eklenmemiştir. Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın