Ana SayfaEkonomiBayram Boyunca Köprü ve Otoyollar Ücretsiz!

Bayram Boyunca Köprü ve Otoyollar Ücretsiz!
B

-

Köprü ve Otoyollar Ücretsiz

Anadolu’nun birçok ilinde trafik sorunu henüz baş göstermemiş olsa da büyükşehirlerde yaşayan kişilerin en büyük sorunlarından biri trafik oluyor. Zira özellikle İstanbul çıkışında köprü ve otoyollar tıkanıyor. Bu tıkanıklığa bir de ücret merasimi eklendiğinde trafikte bekleme süresi bir hali artıyor. Bu durumun farkında olunduğu için uzun zamandır köprü ve otoyollar bayram boyunca ücretsiz yapılıyor. Beklenen oldu ve bu bayramda da KGM’ye bağlı olan tüm otoyol ve köprüler ücretsiz oldu.

Hangi Köprü ve Otoyollar Ücretsiz?

KGM yönetiminde olan tüm köprü ve otoyollar bayram boyunca ücretsiz, ancak bütün köprü ve otoyollar KGM yönetiminde değil. Buna göre geçişleri ücretsiz olan köprüler Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü oldu.

Bayramda Toplu Taşıma da Ücretsiz

Bayramda trafik sorununu çözmek isteyen büyükşehir belediyeleri ortak bir karar aldılar. Buna göre bazı illerde bayram boyunca toplu taşıma ücretsiz olacak. Başta İstanbul olmak üzere toplu taşımanın ücretsiz olacağı birçok il bulunuyor. Bu iller adına alınan kararlar 12 Eylül Salı günü yürürlüğe girecek. Salı günü sabah başlatılacak olan ücretsiz toplu taşıma hizmet bayramın son gününün gecesine kadar devam ettirilecek. Böylece araç sahipleri toplu taşımaya yönlendirilecek ve trafik bir nebze olsun rahatlayacak.

İki Köprüden Ücret Alınmaya Devam Ediliyor!

Bayram boyunca ücret alınacak olan iki farklı köprü bulunuyor. Bu köprüler henüz yeni olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü oldu. İstanbul çıkışlarında bu köprüleri kullanmanız durumunda standart tarifeden değerlendirileceğinizi unutmamanız gerekiyor. Zira bu köprülerde bayrama özel herhangi bir indirim yapılmadı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol