Bilindiği üzere günümüzde bankalar, bünyelerinde bulundurulan vadesiz hesaplar için hesap işletim ücreti alabilirler. Bu durum sadece birikim yapmak isteyen veya para transferleri için yapılan kullanımlarda müşterilerin hoşuna gitmemektedir.

Özellikle öğrenciler bu durumdan özellikle kaçınmak istemektedir. Bu durumdan kaçınmak isteyen öğrenciler için bankalar yeni çözümler üretmektedir. Gençleri hedef alan çalışmalarla öğrenci hesabı açtırabileceğiniz bankalar çoğalmaya başlamıştır.

Öğrenci hesabı açarak hesap işletim ücreti ödemeksizin hesabınızda para bulundurma imkanınız bulunmaktadır. Genel itibariyle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen ve kullanılan öğrenci hesapları birkaç banka tarafından sağlanmaktadır.

Öğrenci Hesabı Açtırabileceğiniz Bankalar Hangileridir?

Hesap işletim ücreti ödemeden öğrenci hesabı açabileceğiniz bankaların ilki Akbank’tır. Akbank 18-26 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri için, bu fırsatı sağlıyor. Üstelik yaptığınız havale işlemleri için de ücret talep edilmiyor.

Ayrıca Akbank ATM’si bulamadığınız durumlar için her ay, ayda iki kere diğer bankaların ATM’lerinden masrafsız bir şekilde para çekebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası ise bir devlet bankası olmasına karşın ayriyeten ücretsiz bir öğrenci hesabı açmıyor fakat 3 ayda 1 şeklinde 15 TL’lik hesap işletim ücreti karşılığında öğrencilere hesap açma şansı tanıyor. Bu yüzden öğrencilerin pek tercihi etmediği bir bankadır. Eğer KYK bursu veya kredisi kullanıyorsanız ancak o şekilde devlet tarafından sizin adınıza açılan bir öğrenci hesabı kullanabiliyorsunuz. Bu hesap için, hesap işletim ücreti talep edilmemektedir.

İş Bankası İş’te Üniversiteli ise bir diğer öğrenciye özel hizmeti oluşturmaktadır. İş Bankası’nın bu fırsatı ile açacağınız hesaplarda, bankada kayıtlı mezuniyet tarihine kadar hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Yapı Kredi Bankası PlayCard, öğrencilere özel fırsatların bir diğeridir. Havaleler için ücret talep etmeyen banka, hesap işletim ücreti ve hesap özeti ücretlerini sizden talep etmez.

Garanti Bankası’da Bonus Genç ile hesap işletim ücreti almaksızın hizmet sağlayan bankalardandır Bonus Genç Paracard’ınıza bağlı olarak açılan Harçlık Hesap ile birlikte 25 yaşınıza kadar hesap işletim ücreti ile karşılaşmazsınız.

Garanti Bankası’nın bu hizmeti de en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın