Vakıfbank Kamu Personellerine 70 Bin Liraya Kadar Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veriyor!

0

Vakıfbank’tan Kamu Personellerine Özel 70 Bin Lira İhtiyaç Kredisi

Neredeyse bütün bankalar gelir durumları ortalamanın üzerinde olduğu için kamu personellerine özel kredi kampanyaları oluşturmuş durumda. Bu bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Öyle ki isteyen kişiler Vakıfbank sayesinde 70 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Bu krediden faydalanabilmek için sadece kamu personeli olmak yetiyor. Vakıfbank kamu personellerine özel olarak verdiği bu krediden masraf da almıyor.

Kamu Personeline Özel Tik Kredi adıyla sunulan bu kredi kampanyası dâhilinde kredi çekmek isteyen kamu personellerine özel olarak belirlenen kredi faiz oranı 1,32’dir. Vakıfbank’ın standart ihtiyaç kredisi faiz oranı 1,36 iken kamu personeline özel kredi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 0,04 daha düşüktür.

Kamu personeline özel krediden faydalanmak isteyen kamu personelleri maaşlarını Vakıfbank’tan alıyorlarsa gelir belgesi sunmaları gerekmez. Bu kredi için kredi tahsis ücreti alınmıyor, ancak sigorta yaptırmanız gerekebilir. Bu konuda en net bilgiyi Vakıfbank şubelerinden alabileceksiniz.

Vakıfbank Kamu Personeline Özel Tik Kredi standart bir ihtiyaç kredisi gibi görüldüğü için bu kredi kampanyasından faydalanan kişiler 1 ay ile 36 ay arasında bir vade seçebilirler.

Kredi bünyesinde alınabilecek en az kredi miktarı 1000 lirayken en fazla 70 bin lira talep edilebilir.

Bir kamu personeli bu kredinin üst limiti olan 70 bin lirayı almak ve vade üst limiti olan 36 ayda geri ödemek isterse Vakıfbank’a aylık 2566 lira geri ödeme yapması gerekir. Toplamda ise 70 bin lira olarak alınan kredi için geri ödeme miktarı 22 bin 338 lira olacaktır. Yani bu miktar kadar bankaya fazladan para ödemiş olursunuz.

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın