Piyasanın canlandırılmasına yönelik birçok çalışmanın yürütüldüğü son günlerde hükümet yeni düzenlemeler getirmeye devam ediyor. Önce esnafın yükleri hafifletildi, daha sonra KOSGEB’den devlet destekleri geldi.

Çalışanların ve esnaf kesiminin yüzü gülerken bu sefer iç piyasanın canlandırılması için tüketicilere alım kolaylığı sağlanması amaçlanıyor. Bakan Tüfenkci’nin yaptığı açıklamalar neticesinde bazı ürünler için kredi kartıyla yapılan alışverişler için taksit imkanı getiriliyor.

Market alışverişlerine kredi kartına taksit imkanı sağlayan yeni düzenlemeyle birlikte 3 taksitlik bir alışveriş  imkanı sağlanıyor. Yapılan çalışmayla birlikte cari açığa yol açmayacak hem de iç piyasayı rahatlatacak bir düzenleme gerçekleştiriliyor. Bakan Tüfenkci’nin yerli ürünlerin teşviki için de önemli bir durum olduğu söylenebilir. İthalat ve cari açığı arttırmayacak bir şekilde yapılması planlanan düzenleme ile kredi kartı ile bazı ürünlerin alımında taksit sayısı arttırılıyor.

Son çalışmaların yapıldığı düzenleme, daha önce kredi kartıyla yapılmış alışverişler için de çeşitli düzenlemeler yapılmıştı. Daha öncesi için kaldırılan market alışverişi taksitlendirmesi tekrar 3 aylık taksitler şeklinde geri gelmektedir.

Mobilya ve beyaz eşya için de yerli üretim noktasında bu sayının arttırılması hedefleniyor.

Aynı zamanda lisanslı depoculuk konusunda da çalışmalar yürütülmeye devam edilmektedir. Tarımsal ürünler konusunda da ekonominin canlandırılmasına yönelik birçok çalışma da düzenlenmeye devam edilmektedir. Ürünleri üretilmesinden sonraki adımınsa ürünlerin satışının da gerçekleştirilerek paraya çevrilmesi gerektiği hususları hedeflenmektedir. Ayrıca çeşitli tarım ürünlerinin de yatırım araçları gibi borsa da işlem görmesi hedefleniyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın