Ana SayfaEkonomiTOKİ Konut Borçlarına Uygun Faizler Uygulanıyor

TOKİ Konut Borçlarına Uygun Faizler Uygulanıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  TOKİ’nin indirim kampanyasıyla birlikte birçok TOKİ borçlusu, borçlarını rahat bir şekilde kapatarak, ödemelerini gerçekleştirebiliyordu. TOKİ konut borçlarını kapatmak isteyen ev ve işyeri sahipleriyse çeşitli bankalarla çalışarak borçlarını kredilendirme ve taksitlendirme imkanından faydalanıyordu.

  TOKİ indirim kampanyası, %20’lik bir borç indirimiyle birlikte, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi bankalar aracılığıyla gerçekleştirilebiliyordu.

  2013 yılı sonuna kadar TOKİ projelerinden faydalanarak başlatılan indirimlere yönelik uygun faiz oranları uygulanıyor. Özellikle Ziraat Bankası yaptığı açıklamalarla birlikte, %0,80’den başlayan faiz oranları ön görüyor. TOKİ konutları için yapılan indirim kampanyasına katılım içinse ödemesi en geç 2013 yılında başlamış, kalan vadesi en az 12 ay olan ve günü geçmiş borçları bulunmayan kişiler faydalanabilecekti.

  Konut ve işyeri satın alımları için borcunu kapatmak isteyenler TOKİ borcunu uygun faiz oranlarıyla kapatabiliyor.

  Ziraat Bankası’nın faiz oranları 24 ay vade için %0,80, 48 aylık vadeler için %0,89, 60 aylık vadeler içinse %0,90’lık faiz oranları ve son olarak 120 ay vade için %0,95’lik faiz oranları içermektedir. Uygulamanın bu yöndeki seyriyle birlikte ortalama 100 bin TL’lik bir borç için konut sahibinin kazancı 20 binlik bir tutar olabiliyor.

  Halkbank’ın sağladığı TOKİ  borcuna konut indirimi için de yine benzer veriler sağlanmaktadır. Halkbank’ın konut kredisi için uyguladığı faiz oranları da yine %0,80’dan başlayan oranlar içermektedir.

  Borcunu erken kapatmak isteyen bireyler iki bankadan istediğiyle borcunu kapatma imkanına sahip.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,249TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...