Ana SayfaEkonomiTOKİ Konut Borçlarına Uygun Faizler Uygulanıyor

TOKİ Konut Borçlarına Uygun Faizler Uygulanıyor
T

-

TOKİ’nin indirim kampanyasıyla birlikte birçok TOKİ borçlusu, borçlarını rahat bir şekilde kapatarak, ödemelerini gerçekleştirebiliyordu. TOKİ konut borçlarını kapatmak isteyen ev ve işyeri sahipleriyse çeşitli bankalarla çalışarak borçlarını kredilendirme ve taksitlendirme imkanından faydalanıyordu.

TOKİ indirim kampanyası, %20’lik bir borç indirimiyle birlikte, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi bankalar aracılığıyla gerçekleştirilebiliyordu.

2013 yılı sonuna kadar TOKİ projelerinden faydalanarak başlatılan indirimlere yönelik uygun faiz oranları uygulanıyor. Özellikle Ziraat Bankası yaptığı açıklamalarla birlikte, %0,80’den başlayan faiz oranları ön görüyor. TOKİ konutları için yapılan indirim kampanyasına katılım içinse ödemesi en geç 2013 yılında başlamış, kalan vadesi en az 12 ay olan ve günü geçmiş borçları bulunmayan kişiler faydalanabilecekti.

Konut ve işyeri satın alımları için borcunu kapatmak isteyenler TOKİ borcunu uygun faiz oranlarıyla kapatabiliyor.

Ziraat Bankası’nın faiz oranları 24 ay vade için %0,80, 48 aylık vadeler için %0,89, 60 aylık vadeler içinse %0,90’lık faiz oranları ve son olarak 120 ay vade için %0,95’lik faiz oranları içermektedir. Uygulamanın bu yöndeki seyriyle birlikte ortalama 100 bin TL’lik bir borç için konut sahibinin kazancı 20 binlik bir tutar olabiliyor.

Halkbank’ın sağladığı TOKİ  borcuna konut indirimi için de yine benzer veriler sağlanmaktadır. Halkbank’ın konut kredisi için uyguladığı faiz oranları da yine %0,80’dan başlayan oranlar içermektedir.

Borcunu erken kapatmak isteyen bireyler iki bankadan istediğiyle borcunu kapatma imkanına sahip.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol