Halkbank Masrafsız Dost İhtiyaç Kredisi

0

Halkbank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Birçok kredi kampanyası bulunan Halkbank’ın vermiş olduğu kredilerden biri de dost ihtiyaç kredisidir. Dost ihtiyaç kredisini almak isteyen kişiler Halkbank şubelerine uğrayarak kısa sürede başvuru yapabilirler. Dost ihtiyaç kredisi Halkbank tarafından verilen masrafsız kredilerden biridir. Bu krediyi alan kişiler bankaya komisyon ve kredi tahsis ücreti ödemezler. Ancak Dost ihtiyaç kredisini alan kişilerin hayat sigortası yaptırması gerekiyor. Kredinin vadesine göre ne kadar sigorta parası ödemeniz gerektiği değişebilir.

Halkbank Dost ihtiyaç kredisinin kredi faiz oranları her müşteri için sabitlenmiştir. Bu bağlamda kredinin güncel kredi faiz oranlarının yüzde 1,33 olduğunu söyleyebiliriz. Yüzde 1,33 kredi faiz oranıyla kredi aldıktan sonra bankadan esnek vade seçeneklerinden birini talep etmelisiniz. Halkbank düşük faizli ihtiyaç kredisi için belirlenen vade seçeneklerine baktığımızda bu vade seçeneklerinin 1 ay ile 36 ay arasında değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Yani krediye başvuru yaparken sizler de 1 ay ile 36 ay arasında bir vade seçeneğini kendinize göre talep edebilirsiniz.

Dost ihtiyaç kredisinin kredi faizi düşük olduğu gibi bu kredinin yıllık maliyet oranı da düşüktür. Kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 15 ile 20 arasındadır.

Kredi tahsis ücreti ödenmediği için masrafsız olarak tanıtabileceğimiz bu kredideki tek masraf hayat sigortası bedelidir. Bunun dışında herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Halkbank dost ihtiyaç kredisi kampanyası sayesinde 10 bin lira kredi alıp 36 ay vadeyi seçtiğinizi varsayarsak hayat sigortası bedeli hariç bir ayda bankaya 367 lira geri ödeme yapmanız gerekiyor. Detaylı bir hesaplama tablosuyla farklı miktarların taksit tutarlarını görmek isterseniz Halkbank internet şubesini ziyaret edebilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın