Ana SayfaEkonomiZeytinyağı Sezona 18 TL ile Başladı

Zeytinyağı Sezona 18 TL ile Başladı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Zeytinyağı sezonu açıldı. Zeytinyağı’nın yeni sezona 18 Türk lirası ile giriş yaptığı bildirildi. Edremit Körfezi’nden elde edilen zeytinyağı için fiyatlar 18 ile 22 Türk lirası arasında satışa çıkarıldı. Edremit Körfezi’nde toplamda 12 milyon zeytin ağacının yer aldığı bildirildi. Edremit Körfezi’nde zeytin hasatının hala devam ettiği bildirildi.

  Edremit Körfezi’nden çıkarılan zeytinlerden elde edilen zeytinyağı yeni sezona giriş yaptı. İlk alıcıları için 18 Türk lirası üzerinden satılacak zeytinyağı fiyatlarının ilerleyen dönemlerde değişmesi bekleniyor. Sezon ilerledikçe zeytinyağı fiyatlarında da artış ve düşüş yaşanacağı belirtildi.

  Yeni Satışlar Başladı

  Türkiye’nin zeytin ve zeytinyağı üretiminde öne çıkan bölgesi Balıkesir’in Edremit Körfezi içinde Ayvalık, Gömeç, Havran, Edremit ve Burhaniye ilçelerinin bulunduğu biliniyor. Burada zeytinyağı üretimi içinde toplamda 12 milyon zeytin ağacı bulunuyor. Buradan elde edilen zeytinyağının yeni başlayan sezonunda zeytinyağının kilosunun 18 ile 22 TL arasında değiştiği açıklandı.

  Zeytin hasatının hızla devam ettiği bölgede toplamda 25 bin ton zeytinyağı çıkarılması amaçlanıyor. Sezon için hasatın iyi geçtiğini belirten zeytin üreticileri topladıkları zeytinin bir kısmını zeytin yağı için ayırıyor. Zeytinyağı için ayrılmış olan zeytinler zeytinyağı elde edilecek olan fabrikaya gönderiliyor. Zeytin üreticileri topladıkları zeytinlerin bir kısmını ise kendilerine ayırıyor. Üreticilerin kendileri için ayırdıkları zeytini de yemek için kullandıkları biliniyor. Bir kısım üretici ise zeytinyağını kendisi yapıyor.

  Bu sezon bir litresi en az 18 Türk lirasından satışa çıkan zeytinyağının geçen sezon kilosunun 30 Türk lirasına ulaştığı belirtiliyor. Bu sezon da fiyatların artması beklenen zeytinyağının hasatı ise sürüyor. 

  25 bin ton zeytinyağı çıkarma hedefinde olan bölgede zeytin ağaçlarından bu sene çok iyi verim alındığı bildirildi. Balıkesir Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Grubu Başkanı Mehmet Hakkı Semerci, zeytin sezonuna bu sene iyi başladıklarını ve durumdan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.