Ana SayfaEkonomiGenç Çiftçiye Destek

Genç Çiftçiye Destek
G

-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı genç çiftçilere yardım yapılacağını açıkladı. Bakanlık hibe yardımı adı altında çiftçilere 30 bin Türk lirasına kadar yardım yapılacağı belirtildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu hibe yardımından Kahramanmaraş’ta Elbistan’da bulunan 22 işçinin faydalanabileceğini açıkladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ayhan Özcan tarafından duyurulan açıklamada hibe yardımının genç çiftçileri teşvik etmesi ve pazara kazandırması için yapıldığı belirtildi. Aynı zamanda ülke tarım sektörüne yardım için verilecek hibe yardımı 30 bin Türk lirasına varan rakamları içerecek. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ayhan Özcan yaptığı açıklamada genç çiftçiler için yapılan bu projelerin güçlü, güvenilir ve gençlik esasına göre tarımda istikrarın korunması için önemli olduğunu dile getirdi. Bakanlık tarafından alınan bu kararın son derece teşvik edici olduğunu belirten Özcan genç çiftçiler için tek yardımın bu olmadığını dile getirdi. Özcan genç çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtımına da başlandığını sözlerine ekledi. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ayhan Özcan genç çiftçilere verilen hibe yardımları ile ilgili olarak yapılan başvurular sonucunda değerlendirme yaptıklarını ve sonuca göre de 22 genç çiftçiye 30 bin liraya kadar para vereceklerini bildirdi.Bu parayı almaya hak kazanan çiftçilere uzun bir değerlendirme sonucu karar verildiğini belirten Özcan başvuru yapan diğer projeler arasında da  13 adet büyükbaş hayvan, 3 adet küçükbaş hayvan, 2 adet örtü altı yetiştiriciliği, 2 tane kanatlı hayvan,1 tane mantar ve bir tane de arıcılık projesi bulunduğunu dile getirdi.

Genç çiftçilere verilecek 30 bin TL hibe yardımı ‘Kırsal Kalkınma Destekleri’ uygulaması kapsamında yapılan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ adlı proje tasarısı için yapılan başvurular sonucu hak kazanan çiftçilere verilecek. Birçok projenini başvuru yaptığı bildirildi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol