Ana SayfaEkonomiKüresel Borçlanma 152 Trilyon Dolar Oldu

Küresel Borçlanma 152 Trilyon Dolar Oldu

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Küresel boyutta borçlanma tutarının yükseldiği ve toplamda 152 trilyon dolar olduğu açıklandı. Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafında açıklanan verilerde dünya rekoru kırıldığı bildirildi. 152 trilyon dolara yükselen küresel borçlanmanın dünyanın gayrisafi hasılasının iki katı olduğu belirtildi. 

  Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından hazırlanan Ekim 2016 Mali Gözetim Raporu sonuçları açıklandı. Raporda uluslarası düzeyde borçlanma miktarı da açıklandı. 152 trilyon dolar olan borcun geçen yıldan beri arttığı belirtilirken bu oranın bir rekor olduğu bildirildi.Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan açıklama da bu borç miktarının finansal anlamda dünya çapında bir kriz başlatabileceği belirtildi. Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkilileri dünyada bir süredir ekonomik anlamda toparlanma olduğunu belirtirken bu rekor küresel borç sebebiyle bu toparlanmanın alt üst olacağını beklediklerini dile getirdi.

  Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından açıklanan Ekim ayı Mali Gözetim Raporu’nun sonuçlarına göre belirlenen küresel borç dünya gayrisafi hasılasının tam iki katı miktarında. 152 trilyon dolar olan borcun geçen yıldan beri en yüksek seviyesine ulaştığı belirtilirken finansal krizlerin de kapıda olduğu bildirildi.

  Rekor Seviyede Borç

  Uluslararası Para Fonu’nun hazırladığı 2016 Ekim ayı Dünya mali gözetim raporu ile ortaya çıkan bu sonuçlar değerlendirildi. Raporda finansal sektör dışında yer alan küresel borcun dünya gayrisafi hasılasına olan oran değerinin yüzde 225 oranında olduğu ve en yüksek seviyede olduğu açıklandı. Borcun üçte ikisi değerinde olan 100 trilyon doların özel sektörden dolayı oluştuğu bildirildi. 

  Ekim 2016 Mali Gözetim Raporuna göre geride kalan 52 trilyon dolarlık küresel borcun ise kamu borçlarından dolayı oluştuğu bildirildi. Raporda 152 trilyon dolar değerinde olan küresel borç içinde banka ve benzeri kuruluşların borçlarının yer almadığı belirtildi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,242TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

  Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

  Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...