Ana SayfaEkonomiYenilenebilir Enerji Kaynakları Oluşturulacak

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Oluşturulacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Kamu ve hazine taşınmazları ile birlikte özel mülkiyete konut taşınmazlarda yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA) oluşturulacağı açıklandı. Oluşturulacak yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA)’nın büyük ölçekli olacağı da belirtildi.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile uygulamanın Resmi Gazete’de “Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Yönetmeliği” adı altında yayımlandığı ve yürürlüğe girdiği açıklandı. Yasa yönetmeliği ile birlikte kamu ve hazine taşınmazları ile birlikte özel mülkiyete konu taşınmazlarda yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA) oluşturulacak,  bu alanlarla yenilenebilir enerji kaynaklarının daha etkili kullanılması hedefleniyor. Oluşturulacak yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA) sonrasında yatırımcılara tahsil edilecek. Bu uygulama ile yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA)’nın yatırımları daha hızlı bir şekilde yapılacak ve bu alanlarda elektrik üretimi de yapılacak. yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA)’na dayalık olarak üretilecek elektrik enerjisi tesislerinde ileri bir teknoloji kullanılacak. Yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA)’nda yapılacak elektrik enerjisi üretim tesisleri ile elektrik üretiminin yurt içinde yapılması sağlanacak ve ülke ekonomisine katkı yapılmış olacak.

  Kamu ve hazine taşınmazları ile birlikte özel mülkiyete konut taşınmazlarda oluşturulacak yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA) ile elektrik yurt içinden temin edilecek. 

  Resmi Gazete’de yayımlanan “Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Yönetmeliği” ile  Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA) belirleme ve derecelendirme koşulları da belirlenmiş olacak. Belirlenecek bu yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA) koşul ve kriterleri de sonrasında Resmi Gazete’de ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesinde yayımlanacak. 

  Yenilenebilir enerji kaynak alanları (YEKA) alanında elektrik enerjisi üretmek isteyen tüzel kişiler kullanım hakkı sözleşmesi imzalayacak ve üretim lisansı ile önlisansı olması zorunlu bir koşul olacak. Önlisans ve üretim lisansı olmayan tüzel kişiler elektrik üretimi yapamayacak.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...