Ana SayfaEkonomiAltında En Zengin İl Ardahan Seçildi

Altında En Zengin İl Ardahan Seçildi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türkiye’de altın yönünden en zengin il seçildi. En zengin ilin Ardahan  olduğu belirtildi. Ardahan’da bankalarda kişi başına düşen altın mevduatının 362,1 lira olduğu tespit edildi. Bu oran ile birlikte Ardahan Türkiye’nin altın zengini unvanını aldı.

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından ortak biçimde hazırlanan verilerle ortaya çıkarılan sonuçlara göre nüfusu 99 bin 265 kişiden oluşan Ardahan’da bankada 35 milyon 947 bin liralık altın mevduatı olduğu belirtildi.

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından ortak biçimde hazırlanan raporla birlikte Türkiye’nin altın mevduatı yönünden en zengin ili 365,1 liralık mevduatla Ardahan seçildi. Ardahan’da kişi başına düşen altın mevduatının yaklaşık olarak 3 gram olduğu da açıklandı.

  Açıklanan raporda Türkiye’de kişi başına düşen altın mevduatı hesaplamasında ikinci sırada Kırşehir yer alıyor. Kırşehir’de bankalarda 67 milyon 763 bin liralık altın mevduatı bulduğu tespit edildi ve şehirde kişi başına düşen altın mevduatı miktarının 300, 4 lira olduğu belirtildi. Kırşehir’de kişi başına düşen altın mevduat yaklaşık olarak 2,5 gram altın değerinde.

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından hazırlanan verilerde sıralamada üçüncü sırada ise Yozgat’ın bulunduğu belirtildi. Yozgat’taki bankalarda toplam altın mevduat sayısının 103 milyon 510 bin lira olduğu bildirildi. Yozgat’ta kişi başına düşen altın mevduatı geliri yaklaşık olara 246,8 lira değerinde. Gram cinsinden ise yaklaşık olarak 2 gram altın olduğu belirtildi. 

  En Az Altın Mevduatı Şanlıurfa’da

  Açıklanan rapor ile birlikte Türkiye’de kişi başına düşen altın mevduatı miktarının en az olduğu şehrin ise Şanlıurfa olduğu belirtildi. Şanlıurfa’da kişi başına düşen altın mevduatı miktarı 26,5 lira değerinde.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...