Ana SayfaEkonomiTarım Sektörü Rusya’dan Umutlu

Tarım Sektörü Rusya’dan Umutlu
T

-

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar geçtiğimiz gün Kırşehir’de düzenlenen Mucur Ziraat Odasının yeni binasının açılışına katıldı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar açılış törenden sonra basın mensuplarına çeşitli açıklamalarda bulundu. Gelecek yılın beklentilerden de bahseden Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar tarım alanında Rusya’dan yana umutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Bu yıl Türkiye ile Rusya arasında yaşanan siyasi krizler sebebiyle 370 milyon dolar zarar ettiklerini belirten Şemsi Bayraktar bu zararın en çok üreticiyi etkilediğini ifade etti. Bayraktar üreticinin ürettiği ürünü satamadığını ve bu yüzden büyük zarar uğradığını belirtti ve gelecek yıl böyle bir durumla karşılaşmamayı umut ettiklerini dile getirdi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar Rusya tarafından uygulanan ambargonun Türk ekonomisine büyük bir zarar verdiğini belirterek ambargonun kalkmasıyla büyük bir rahatlama yaşandığını söyledi.

Henüz Rusya’ya ihracat aşamasına gelinmediğini belirten Bayraktar bazı ürünlerinin  hasatının bittiğini ve bu ürünleri ihraç etme imkanlarının bittiğini sözlerine ekledi. Bu yıl için ihraç şanslarının kalmadığını dile getiren Şemsi Bayraktar 2017 senesi için umutlu olduklarını seneye Rusya’nın Türkiye’den birçok ürünü ithal edeceğini beklediklerini belirtti. Bayraktar Rusya’dan yapılacak bu büyük çaplı ithalat için tarım sektörü ve üreticileri olarak hazır olduklarını söyledi. 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar konuşmasında tarım sektöründe yapılan maliyetlere ve arazi toplulaştırma uygulamalarına da yer verdi. Bayraktar konuyla ilgili maliyetler yüksek olduğu müddetçe küçük işletmelere destek vermenin anlamsız olduğunu ve bu durumda bir üretim olmayacağını belirtti. 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar Kırşehir’de işletme büyüklüğünün fazla olduğunu ve sulama yapılmadığı için nadasa bırakılan alanın fazla olduğunu dile getirdi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol