Ana SayfaEkonomiFındığı Getirin Kömürü Götürün

Fındığı Getirin Kömürü Götürün

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Fındık fiyatlarının gün geçtikçe düşüşü esnafı zor duruma soktu. Bu nedenle de birçok esnaf şaşırtan kampanyalar düzenlemeye başladı. Kampanya düzenleyenler arasında Zonguldak Alaplı da yaşayan esnaflar da yer alıyor. Esnafların yaptığı kampanya neticesinde fındık getirene kömür veriliyor ya da ev eşyalarında indirim yapılıyor.

   

  FINDIK İLE KÖMÜR TAKASINA ÜRETİCİ SICAK BAKTI

  Fındık fiyatları hızlı bir şekilde düşmeye başlayınca esnaf ne yapacağını şaşırdı. Bu yüzden  de Zonguldak’a bağlı Alaplı ilçesinde bir grup esnaf fındık getirerek kömür alma ya da fındık getirerek beyaz eşya alma kampanyası düzenledi. Zonguldak’ta bu kampanyayı başlatan esnaflardan bir tanesi de Gürol Öztürk oldu. Öztürk, kömür ve beyaz eşya satan bir esnaf olduğunu ve fındık fiyatlarının düşmesi neticesinde müşterilerine fındık ile takas imkanı sunduğu söylüyor.

  TAKAS KAMPANYASI 15 GÜN ÖNCE BAŞLADI

  Gürol Öztürk’ün işlettiği işyerine 45 kilogram fındık getirirseniz bir ton kömür alabiliyorsunuz, ya da 14 kilogram fındık getirirseniz de elektrikli süpürge ile takas işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Öztürk yaptığı açıklama neticesinde takas kampanyasını 15 gün önce başlattığını ve ilginin de olduğunu dile getirerek gözleri tekrar fındık fiyatlarında yaşanan düşüşe çevirdi.

  FINDIK FİYATLARI DÜŞÜNCE ÜRETİCİNİN İMDADINA ESNAF YETİŞTİ

  Giresun başta olmak üzere tüm Karadeniz Bölgesi’nde fındık fiyatlarının düşüş yaşaması fındık üreticilerini bir hayli üzdü. Öztürk açıklamasında şu sözleri söyledi: “Fındık üreticisi fındık fiyatları çok düştüğü için alım sıkıntısı çekmeye başladı. Ancak onlara bir merhem olmak için ben de böyle bir kampanya başlatmaya karar verdim. Kış mevsimine girdiğimiz için 45 kilogram fındık getirene 1 ton kömür vermeye karar verdik. Bunun yanı sıra beyaz eşyalarda da takas kampanyasını başlattık.” şeklinde konuşarak konuşmalarına son verdi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.