Fındığı Getirin Kömürü Götürün

0

Fındık fiyatlarının gün geçtikçe düşüşü esnafı zor duruma soktu. Bu nedenle de birçok esnaf şaşırtan kampanyalar düzenlemeye başladı. Kampanya düzenleyenler arasında Zonguldak Alaplı da yaşayan esnaflar da yer alıyor. Esnafların yaptığı kampanya neticesinde fındık getirene kömür veriliyor ya da ev eşyalarında indirim yapılıyor.

 

FINDIK İLE KÖMÜR TAKASINA ÜRETİCİ SICAK BAKTI

Fındık fiyatları hızlı bir şekilde düşmeye başlayınca esnaf ne yapacağını şaşırdı. Bu yüzden  de Zonguldak’a bağlı Alaplı ilçesinde bir grup esnaf fındık getirerek kömür alma ya da fındık getirerek beyaz eşya alma kampanyası düzenledi. Zonguldak’ta bu kampanyayı başlatan esnaflardan bir tanesi de Gürol Öztürk oldu. Öztürk, kömür ve beyaz eşya satan bir esnaf olduğunu ve fındık fiyatlarının düşmesi neticesinde müşterilerine fındık ile takas imkanı sunduğu söylüyor.

TAKAS KAMPANYASI 15 GÜN ÖNCE BAŞLADI

Gürol Öztürk’ün işlettiği işyerine 45 kilogram fındık getirirseniz bir ton kömür alabiliyorsunuz, ya da 14 kilogram fındık getirirseniz de elektrikli süpürge ile takas işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Öztürk yaptığı açıklama neticesinde takas kampanyasını 15 gün önce başlattığını ve ilginin de olduğunu dile getirerek gözleri tekrar fındık fiyatlarında yaşanan düşüşe çevirdi.

FINDIK FİYATLARI DÜŞÜNCE ÜRETİCİNİN İMDADINA ESNAF YETİŞTİ

Giresun başta olmak üzere tüm Karadeniz Bölgesi’nde fındık fiyatlarının düşüş yaşaması fındık üreticilerini bir hayli üzdü. Öztürk açıklamasında şu sözleri söyledi: “Fındık üreticisi fındık fiyatları çok düştüğü için alım sıkıntısı çekmeye başladı. Ancak onlara bir merhem olmak için ben de böyle bir kampanya başlatmaya karar verdim. Kış mevsimine girdiğimiz için 45 kilogram fındık getirene 1 ton kömür vermeye karar verdik. Bunun yanı sıra beyaz eşyalarda da takas kampanyasını başlattık.” şeklinde konuşarak konuşmalarına son verdi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın