Kuveyttürk Katılım Bankası’ndan Faizsiz Konut Finansmanı

0

Kuveyttürk’ten Uygun Oranlarla Konut Finansmanı

Standart bankaların tamamı faizli sistemle kredi verirken Kuveyttürk gibi katılım bankaları faizsiz finansmanlarla dikkat çekiyor. Eğer ev almak için paraya ihtiyacınız varsa size gereken parayı Kuveyttürk’ten alabilirsiniz. Kuveyttürk Katılım Bankası’ndan konut finansmanı alabilmeniz için gerekli belgelerle banka şubesine başvurmanız gerekiyor. Sizlere sunulan bu kredi finansmanından faydalanabilmeniz için en az yüzde 25 peşinatınızın olması gerekiyor. Yani 100 bin liralık bir evi satın almak için bankaya finansman başvurusu yaparsanız bu evin 75 bin liralık kısmı için finansman alabilirsiniz.

Kuveyttürk konut finansmanından faydalanabilmek için satın almak istediğiniz evin tapusuyla birlikte şubelere gidebilirsiniz. Şubelerden yapacağınız başvurularda sizlerden birtakım masraflar alınacaktır. Bu masraflardan ilki finansman tahsis ücretidir. Finansman tahsis ücretinin dışında konut sigortası ve ipotek tesis bedeli için de bankaya ekstra para ödemeniz gerekir. Evinizin değerinin belirlenmesi için görevlendirilen ekspertiz için de bazı masrafları ödemeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ağustos)

Kuveyttürk konut finansmanı kampanyasından faydalanan kişiler 1 ay ile 120 ay arasında değişen vade seçeneklerinden birini seçerek bu vade seçeneğinden faydalanabilirler. Konut finansmanı için belirlenen kâr payı oranına baktığımızda bu oranın yüzde 1,09 olduğunu görüyoruz. Kuveyttürk Katılım Bankası tarafından belirlenen bu kâr payı oranı sabittir. Dolayısıyla finansmanı aldığınız zaman taksitleriniz borç bitene kadar eşit kalacaktır.

100 bin liralık konut finansmanını Kuveyttürk Katılım Bankası’ndan 120 ay vadeli olarak aldığınızda bankaya her ay 1497 lira ödemeniz gerekiyor. Bu şekilde toplamda 181 bin 113 lira ödediğinizde finansmanın borcunu tamamen ödemiş olursunuz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın