Ana SayfaKredilerKuveyttürk Katılım Bankası’ndan Faizsiz Konut Finansmanı

Kuveyttürk Katılım Bankası’ndan Faizsiz Konut Finansmanı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Kuveyttürk’ten Uygun Oranlarla Konut Finansmanı

  Standart bankaların tamamı faizli sistemle kredi verirken Kuveyttürk gibi katılım bankaları faizsiz finansmanlarla dikkat çekiyor. Eğer ev almak için paraya ihtiyacınız varsa size gereken parayı Kuveyttürk’ten alabilirsiniz. Kuveyttürk Katılım Bankası’ndan konut finansmanı alabilmeniz için gerekli belgelerle banka şubesine başvurmanız gerekiyor. Sizlere sunulan bu kredi finansmanından faydalanabilmeniz için en az yüzde 25 peşinatınızın olması gerekiyor. Yani 100 bin liralık bir evi satın almak için bankaya finansman başvurusu yaparsanız bu evin 75 bin liralık kısmı için finansman alabilirsiniz.

  Kuveyttürk konut finansmanından faydalanabilmek için satın almak istediğiniz evin tapusuyla birlikte şubelere gidebilirsiniz. Şubelerden yapacağınız başvurularda sizlerden birtakım masraflar alınacaktır. Bu masraflardan ilki finansman tahsis ücretidir. Finansman tahsis ücretinin dışında konut sigortası ve ipotek tesis bedeli için de bankaya ekstra para ödemeniz gerekir. Evinizin değerinin belirlenmesi için görevlendirilen ekspertiz için de bazı masrafları ödemeniz gerekiyor.

  Kuveyttürk konut finansmanı kampanyasından faydalanan kişiler 1 ay ile 120 ay arasında değişen vade seçeneklerinden birini seçerek bu vade seçeneğinden faydalanabilirler. Konut finansmanı için belirlenen kâr payı oranına baktığımızda bu oranın yüzde 1,09 olduğunu görüyoruz. Kuveyttürk Katılım Bankası tarafından belirlenen bu kâr payı oranı sabittir. Dolayısıyla finansmanı aldığınız zaman taksitleriniz borç bitene kadar eşit kalacaktır.

  100 bin liralık konut finansmanını Kuveyttürk Katılım Bankası’ndan 120 ay vadeli olarak aldığınızda bankaya her ay 1497 lira ödemeniz gerekiyor. Bu şekilde toplamda 181 bin 113 lira ödediğinizde finansmanın borcunu tamamen ödemiş olursunuz.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...