Ana SayfaGündemEYT ile Emekli Olacaklara Müjde: Bankalar 2023 Promosyonlarını Açıkladı!

EYT ile Emekli Olacaklara Müjde: Bankalar 2023 Promosyonlarını Açıkladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Geçtiğimiz günlerde heyecanla beklenen EYT yasasının yürürlüğe girmesiyle beraber bu yıl, 2022 yılına kıyasla 2,5 milyon insan daha emekli olma şansına sahip oldu. Ocak ayı zammının da dahil edilmesiyle beraber birçok banka, yeni emekli olacakları kendi bünyesine çekebilmek adına 2023 promosyonları konusunda yarışmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla büyük bir mutluluk yaşayan emekli adayları, maaşlarını alacaklarını EYT banka promosyonlarıyla da heyecanlandı.

Bankalar 2023 Promosyonlarında Rekabet Etmeye Başladı

Günler öncesinde yürürlüğe giren EYT kapsamında birçok insan yaş şartı aranmaksızın emekli olma hakkı elde etti.

Bankaların 2023 promosyon iştahının artmasının, kısmen de olsa emekli adayları için son aylarda tartışma konusu olan EYT ve zam alacağı ocak ayının gelmesinden kaynaklı olduğu söylenebilir.  

EYT düzenlemesi hakkında gerekli açıklamaların yapılmasıyla beraber birçok banka, emeklilere ve yeni emekli olacaklara özel olarak çeşitli promosyon kampanyalarını duyurmaya başladı. Önümüzdeki 6 ay içerisinde emekli olacağı düşünülen 2,5 milyon insan için bankalar yeniden rekabet etmeye başladı. Halihazırdaki promosyon kampanyaları, açılan her bir hesap için 3000 TL ile 7500 TL arasında değişiklik gösteriyor.

İşte Bankaların 2023 Emekli Promosyon Kampanyaları

Garanti Bankası resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruya göre, emekli maaşını 3 yıl taahhütle Garanti Bankası’na taşıyan emekliler için 3600 TL ile 6000 TL arasında promosyon verilecek. Bununla beraber banka, 6000 TL’ye ek olarak 1500 TL de bonus verecek.

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklamada, maaşını bankaya taşıyan emekliler için 3500 TL ile 7500 TL arasında promosyon ödemesi gerçekleştirilecek.

İş Bankası’nda 1 Kasım 2022-31 Mart 2023 tarihleri arasında geçerli olan kampanyada ilk emekli maaşı ödemesinde İş Bankası’nı kullananlar için 7500 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapılacak.

Tüm bunların dışında Denizbank ise yaptığı açıklamada, emekli promosyon ödemelerinin 3000 TL ile 10000 TL arasında olduğunu duyurdu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.