Ana SayfaKariyerÖSYM KPSS Önlisans Sınav Sonuçları Açıklaması!

ÖSYM KPSS Önlisans Sınav Sonuçları Açıklaması!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Önlisans mezunlarına yönelik yapılan KPSS sınavı 16 Ekim tarihinde saat 9:30′ da tek oturum olarak yapıldı. Memur olma hayali kuran adaylar sınav sonuçlarını büyük bir merak içinde bekliyorlar. Sınava giren adaylar genel kültür ve genel yetenek olmak üzere 120 soruya, 120 dakikada cevap verdiler. KPSS 2016 önlisans sınav sonuçları ÖSYM’ den gelen son bilgiye göre 20 Kasım’ da yapılacak ortaöğretim sınavından bir hafta sonra açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları için ÖSYM tarafından henüz bir açıklanma yapıldı. ÖSYM tarafından açıklama yapıldığı anda, sitemizden takip edebilirsiniz. 2 yıl geçerliliği olan Kpss sınavı Kamu Kuruluşlarında çalışacak olan personeli belirleyecektir. 

ÖSYM’ den KPSS Sonuçları Bilgisi

KPSS sınavına giren tüm adayların sabırsızlığı sınav sonuçlarının bir an önce açıklanmasıdır. Sınav sonuçları için henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın, ÖSYM’ den gelen son dakika bilgilerine göre, 20 Kasım’ da yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınav oturumundan bir hafta sonra, Önlisans sınav sonuçlarının açıklanacağı yönündedir. 

KPSS Önlisans Sınavı Yorumları

Bazı öğrencilerin sınavın kolay olduğunu söylerken, bazıları da zorluğundan şikayet ettiler. Adaylar 120 dakikada 120 soruya cevap vererek ter döktüler. Genel Kültür ve Genel Yetenek alanlarında yapılan tek oturumda öğrenciler sınav sonrasında yorumlarda bulundular. Özellikle Matemaik ve Türkçe sorularının geçtiğimiz yıla göre daha kolay olduğunu belirten bazı adayların yanında, zorluğunu söyleyen adaylarda var. Ayrıca Coğrafya, Tarih ve Anayasa sorularının standart olduğunu belirttiler. 

 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.