Kariyer ÖSYM KPSS Önlisans Sınav Sonuçları Açıklaması!

ÖSYM KPSS Önlisans Sınav Sonuçları Açıklaması!

Son Güncelleme:

Önlisans mezunlarına yönelik yapılan KPSS sınavı 16 Ekim tarihinde saat 9:30′ da tek oturum olarak yapıldı. Memur olma hayali kuran adaylar sınav sonuçlarını büyük bir merak içinde bekliyorlar. Sınava giren adaylar genel kültür ve genel yetenek olmak üzere 120 soruya, 120 dakikada cevap verdiler. KPSS 2016 önlisans sınav sonuçları ÖSYM’ den gelen son bilgiye göre 20 Kasım’ da yapılacak ortaöğretim sınavından bir hafta sonra açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları için ÖSYM tarafından henüz bir açıklanma yapıldı. ÖSYM tarafından açıklama yapıldığı anda, sitemizden takip edebilirsiniz. 2 yıl geçerliliği olan Kpss sınavı Kamu Kuruluşlarında çalışacak olan personeli belirleyecektir. 

ÖSYM’ den KPSS Sonuçları Bilgisi

KPSS sınavına giren tüm adayların sabırsızlığı sınav sonuçlarının bir an önce açıklanmasıdır. Sınav sonuçları için henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın, ÖSYM’ den gelen son dakika bilgilerine göre, 20 Kasım’ da yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınav oturumundan bir hafta sonra, Önlisans sınav sonuçlarının açıklanacağı yönündedir. 

KPSS Önlisans Sınavı Yorumları

Bazı öğrencilerin sınavın kolay olduğunu söylerken, bazıları da zorluğundan şikayet ettiler. Adaylar 120 dakikada 120 soruya cevap vererek ter döktüler. Genel Kültür ve Genel Yetenek alanlarında yapılan tek oturumda öğrenciler sınav sonrasında yorumlarda bulundular. Özellikle Matemaik ve Türkçe sorularının geçtiğimiz yıla göre daha kolay olduğunu belirten bazı adayların yanında, zorluğunu söyleyen adaylarda var. Ayrıca Coğrafya, Tarih ve Anayasa sorularının standart olduğunu belirttiler. 

 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,147BeğenenlerBeğen
7,214TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler