Ana SayfaEkonomiDevlet 65 Bin Memur Alacak

Devlet 65 Bin Memur Alacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Maliye Bakanı Naci Ağbal kamuda memur olmak isteyenleri yakından ilgilendiren açıklamalar yaptı. Maliye Bakanlığı’nda düzenlen “Ocak-Eylül 2016 Dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Sonuçları, 2016 Yıl sonu Bütçe Gerçekleşme Tahmini ve 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı” konulu kamuoyu bilgilendirme ve basın toplantısında Bakan Naci Ağbal tarafından birbirinden önemli açıklamalar yapıldı.

  Maliye Bakanı Naci Ağbal ; 2017 yılı bütçesinde bütçe giderlerinin 645 milyar Türk Lirası, faiz hariç bütçe giderlerinin 587 milyar Türk Lirası, bütçe gelirlerinin tamamının (faiz dahil tutar) 598 milyar Türk Lirası, vergi gelirlerinin 511 milyar Türk Lirası, bütçe açığının 47 milyar Türk Lirası ve faiz dışı fazla miktarının ise 11 milyar Türk Lirası seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini belirtti.

  Alınacak Memur Sayısı En Az 65 Bin

  2017 yılı içerisinde kamunun 65 bin dolayında yeni istihdam sağlayacağını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal; bakanlıkların taleplerine göre bu sayının artış gösterebileceğine vurgu yaptı. Kamuya alınacak yeni iş gücü planlamasının Maliye Bakanlığı tarafından yapılmasına rağmen spesifik durumlarda bakanlıkların ekstra personel talep ettiği durumlar da olmaktadır.

  2019 yılına kadar uygulanacak maliye politikasının bütün Ak Parti hükümetlerinde olduğu gibi büyüme oranını yukarıya çekme hedefli olduğunu belirten Ağbal; bu dönemde bir yandan özel sektör yatırımlarına kaldıraç oluşturacak kamu yatırımlarına, diğer taraftan da üretim ve ihracatı destekleyecek teşvik ve yardımlara önem gösterileceğini bildirdi.  İşletmelerin finansa erişimine katkı sağlayacak desteklere ve araştırma geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarına kaynak ayırmanın öncelikleri arasında yer aldığına vurgu yapan bakan; nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine daha fazla kaynak ayırmak suretiyle büyüme dostu maliye politikasını uygulamaya devam edeceklerinin altını çizdi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...