Otomobil sahibi olmak isteyenler için araç kredisi Odeabank’tan. Alınacak araç ister sıfır kilometre olsun, ister ikinci el olsun likidite desteği banka tarafından sağlanmaktadır.

Marka farklılığı gözetilmeyen taşıt kredisinde bütün markalar için kredi imkanı sunulmaktadır. Binek araçları kapsayan kredi kampanyasından ticari taşıt almak isteyen müşteriler faydalanamamaktadır.

İkinci El Otomobile de Kredi Var Ama 5 Yaş Üst Sınır

Taşıt kredisi finansmanından yararlanmak isteyen müşteriler kredilerini 12 aydan 48 aya varan vade seçeneklerinde kendi talep ve tercih ettikleri sürede kullanabilmektedirler. Bütün vade seçeneklerinde aylık faiz oranı sabittir. Banka aylık faiz oranını 1,27 olarak tayin etmiştir. Bu oran hem sıfır kilometre otomobillerin finansmanı için kullanılan kredilerde, hem de ikinci el otomobil alımları için çekilen likiditede geçerlidir. Bu kampanya kapsamında kullanılabilecek azami kredi miktarı 40.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Odeabank’ın taşıt kredisi kampanyasından faydalanarak ikinci el araç almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken husus; alacakları aracın 5 yaşından büyük olmamasıdır. Banka 5 yaş üstü araçlar için likidite desteği vermemektedir.

Kefil ve Taşıt Rehni Mecburi

Odeabank kredi kullanarak otomobil alan müşterilerinin taşıtlarına kredi vadesi boyunca rehin koymaktadır. Ayrıca banka otomobil kredisi kullanmak isteyenlerden kefil istemektedir. Sıfır kilometre araçlar için fatura, ikinci el araçlar için ise noterde düzenlenen satış sözleşmesi banka tarafından talep edilmektedir, zira kredi bu belgelerdeki tutarlar üzerinden kullandırılmaktadır. Kredi vadesi boyunca müşterinin hayat sigortası yaptırması mecburidir. Odeabank tarafından krediye başvuran müşterilerden gelir belgesi de talep edilmektedir.

Odeabank kredi kullandırımı esnasında kullanılan kredi miktarının binde 5’i oranında kredi tahsis ücretini müşteriden tahsil etmektedir. Halk arasında dosya masrafı da denilen bu meblağ 40.000 Türk Lirası kredi kullanımında 200 Türk Lirası olarak müşteriye yansıyacaktır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın