Yılda Bir Ödemeli Çiftçi Kredisi Fibabanka’da!

0

Tarıma bir destek de Fibabanka’dan geldi. Fibabanka duyurduğu yılda bir ödemeli çiftçi destek kredisi kampanyası ile çiftçilerin yüzünü güldürmeyi ve buna paralel olarak müşteri portföyünü de genişletmeyi hedeflemektedir.

Bankanın duyurduğu kampanyasında 5 yıla varan vade seçenekleri ve aylık yüzde 1,30’dan başlayan faiz oranları ile çok özel koşullarda finansman sağlamak mümkün olacaktır. Kampanya kapsamında müşterilere hasat vadesine göre 12 aya varan taksit öteleme seçenekleri de sunulmaktadır. Örneğin Ocak 2016’da kredi kullanan ve hasat vadesi 2016 Ağustos olan bir çiftçinin, ilk taksit ödeme tarihi Ocak 2017 olacaktır.

Yılda Bir Taksit Ödeme Olanağı Fibabanka’da!

Fibabanka çiftçi destek kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 60.000 Türk Lirasına kadar kredi imkanı sunmaktadır. Çiftçiler alacakları kredinin geri ödemesini 60 ay vadeye yayma olanağına sahip olacaklar. 5 yıllık süreçte geri ödenecek kredinin taksitleri yılda 1 kez olmak üzere bankaya yatırılacaktır.

Bankadan 60.000 Türk Lirası kredi kullanan bir çiftçi aylık yüzde 1,30 faiz oranıyla karşılaşacaktır. Kredisini 60 aylık sürede geri ödeyecek olan müşterinin yıllık olarak bankaya yatırması gereken taksit tutarı takribi 20.000 Türk Lirasıdır. Kampanya dahilinde müşteriye kullandığı tutarın bende beşi oranında, yani 60.000 Türk Lirası için, banka tarafından 300 Türk Lirası tutarında dosya masrafı yansıtılacaktır.  Ayrıca 350 Türk Lirası tutarında vergi de yansıtılmaktadır. 5 yıllık vadeyle çekilen kredi için sigorta yaptırmak zorunludur. Sigorta poliçe prim ücreti olan 250 Türk Lirası müşteriden tek seferde tahsil edilmektedir. Çekilen 60.000 Türk Lirası tutarındaki kredi 5 yılın sonunda bankaya toplam yaklaşık 100.000 Türk Lirası olarak geri ödenmiş olacaktır. Bu durumda çiftçinin 60 ayda ödediği faiz miktarı 40.000 Türk Lirası seviyesinde gerçekleşecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın