İş Bankası ticaret erbaplarının yüzünü güldürecek bir kampanya başlattı. KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) için avantajlı araç alımı kredisi kampanyası başlatan banka, firmaların taşıt ihtiyaçlarını gidermelerinde finansman desteği sağlama kararı aldı.

İş Bankası tarafından KOBİ araç alımı kampanyası dahilinde işletmelere 100.000 Türk Lirasına kadar kredi desteği sağlanmaktadır. İşletmeler araç alım kredisi için İş Bankası’na başvurabilirler.

72 Aya Kadar Vade Olanağı

İş Bankası avantajlı KOBİ Araç Alım Kredisi kullanmak isteyen işletmelere 12 ile 72 ay arasında vade imkanı sunmaktadır. İş Bankası araç alım kredisine başvuran esnaftan kredi tahsis ücreti olarak; alınacak olan kredi tutarının binde 5’ini tahsil etmektedir. 50.000 lira kredi kullanımında bu meblağ 250 Türk Lirasıdır. Ayrıca yıllık ortalama kasko bedeli 800 Türk Lirası da müşteriden tahsil edilmektedir.

Araç alım kredisi kullanımlarında İş Bankası tarafından uygulanan faiz oranı çekilen bütün kredi tutarlarında sabittir. Faiz oranı müşterinin seçtiği vade dilimine göre değişiklik göstermektedir. 12- 24 ay aralığında vadeli kredi kullananlar için aylık yüzde 1,19 faiz oranı uygulanmaktadır. 25- 36 ay aralığında kredi kullanımında ise faiz oranı aylık yüzde 1,21’dir. 36- 48 ay arası vade seçiminde faiz oranı aylık yüzde 1,23 noktasındayken, 48- 72 ay arası faiz oranı ise aylık yüzde 1,25 seviyesindedir.

İş Bankası’ndan 50.000 Türk Lirası Araç Alım Kredisi kullanımında 72 ay vadede aylık ödenmesi gereken tutar takribi 1.150 Türk Lirasıdır. Kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı; ferdi kaza sigortası, kasko bedeli ve kredi tahsis ücreti dahil edilerek hesaplandığında vadelere göre farklılık arz etmektedir. 18 ay vadeli kredi kullanımlarında takribi yüzde 20, 36 ay vadede yüzde 20.5, 48 ay vadede yaklaşık yüzde 21, 72 ay vadede takribi yüzde 22 düzeyindedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.