Ziraat Bankası Kredilerde Vadeleri Uzatarak Sektöre Öncülük Etmeyi Planlıyor!

0

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın; faizlerin aşağı yönlü revize edilmesi konusunda bir miktar yol aldıklarını ifade etti. Gelinen noktanın yeterli görülmediğini ve şartlara göre faiz indirimine devam edilebileceğini kaydeden Aydın, aynı zamanda kredi vadelerinin de uzaması gerektiğinin altını çizdi.

Ziraat Bankası olarak faiz indiriminde nasıl sektöre öncülük ettiysek vadelerin uzatılması konusunda da öncülük etmekten çekinmeyeceklerini vurgulayan Hüseyin Aydın; meselenin sadece bankaların karlılığı olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Düşük Faizde Talep Artar Dahi İyi Kazanırız, Yeter ki Önümüzü Görmeye Devam Edelim

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın; “Ülkemizde istikrar oldukça önümüzü görebildiğimiz için daha fazla kazanıyoruz. Ziraat Bankası olarak da faizlerin düşmesi için çabalıyoruz. Tek çabamız bu da değil, kredi vadelerinin de uzamasını istiyoruz. Hem vade yönüyle hem fiyat yönüyle ekonomiyi desteklemeye devam etmeliyiz” dedi.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ağustos)

Hüseyin Aydın ülke ekonomisi için can damarı konumunda olan şirketleri de desteklemeye devam ettiklerine vurgu yaptı. Aydın; “Şirketlerin reytingleri farklı ise onları farklı şekilde değerlendiriyoruz. O nedenle bu anlamda tek bir faizden söz edemeyiz. Bazen firmanın sicili bozulmasın diye gecikmeye giren şirketleri yüzdürme yöntemine gidiyoruz. Bugüne kadar hiçbir şirketin kredisini geri çağırmadık. Hiçbir şirketimizi bu anlamda yarı yolda bırakmadık. Sadece bankanın karlılığını düşünmüyoruz çünkü biz. Ülkemizin ve müşterinin de menfaatleri bizim için ön plandadır. Hatta ülke menfaatleri banka menfaatlerinin de önündedir, bu manada elimizden geldiğince sorumlu davranmaya gayret gösteriyoruz. Sorun çözümü adına ağzımızdan ilk çıkan kelimenin ‘evet’  olmasına dikkat ediyoruz. Bunları biz banka olarak yapmaya hazırız ve yapıyoruz, diğer paydaşlarımızın yapması için de gayret sarf ediyoruz” dedi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın