Ana SayfaGündemZiraat Bankası Kredilerde Vadeleri Uzatarak Sektöre Öncülük Etmeyi Planlıyor!

Ziraat Bankası Kredilerde Vadeleri Uzatarak Sektöre Öncülük Etmeyi Planlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın; faizlerin aşağı yönlü revize edilmesi konusunda bir miktar yol aldıklarını ifade etti. Gelinen noktanın yeterli görülmediğini ve şartlara göre faiz indirimine devam edilebileceğini kaydeden Aydın, aynı zamanda kredi vadelerinin de uzaması gerektiğinin altını çizdi.

Ziraat Bankası olarak faiz indiriminde nasıl sektöre öncülük ettiysek vadelerin uzatılması konusunda da öncülük etmekten çekinmeyeceklerini vurgulayan Hüseyin Aydın; meselenin sadece bankaların karlılığı olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Düşük Faizde Talep Artar Dahi İyi Kazanırız, Yeter ki Önümüzü Görmeye Devam Edelim

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın; “Ülkemizde istikrar oldukça önümüzü görebildiğimiz için daha fazla kazanıyoruz. Ziraat Bankası olarak da faizlerin düşmesi için çabalıyoruz. Tek çabamız bu da değil, kredi vadelerinin de uzamasını istiyoruz. Hem vade yönüyle hem fiyat yönüyle ekonomiyi desteklemeye devam etmeliyiz” dedi.

Hüseyin Aydın ülke ekonomisi için can damarı konumunda olan şirketleri de desteklemeye devam ettiklerine vurgu yaptı. Aydın; “Şirketlerin reytingleri farklı ise onları farklı şekilde değerlendiriyoruz. O nedenle bu anlamda tek bir faizden söz edemeyiz. Bazen firmanın sicili bozulmasın diye gecikmeye giren şirketleri yüzdürme yöntemine gidiyoruz. Bugüne kadar hiçbir şirketin kredisini geri çağırmadık. Hiçbir şirketimizi bu anlamda yarı yolda bırakmadık. Sadece bankanın karlılığını düşünmüyoruz çünkü biz. Ülkemizin ve müşterinin de menfaatleri bizim için ön plandadır. Hatta ülke menfaatleri banka menfaatlerinin de önündedir, bu manada elimizden geldiğince sorumlu davranmaya gayret gösteriyoruz. Sorun çözümü adına ağzımızdan ilk çıkan kelimenin ‘evet’  olmasına dikkat ediyoruz. Bunları biz banka olarak yapmaya hazırız ve yapıyoruz, diğer paydaşlarımızın yapması için de gayret sarf ediyoruz” dedi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.