Ana Sayfa Ekonomi ABD Başkanı Belli Oldu: Piyasalar Clinton’ı Satın Almaya Başladı!

ABD Başkanı Belli Oldu: Piyasalar Clinton’ı Satın Almaya Başladı!

-

Haberimizin başlığına bakınca şaşıranlar olmuştur. Merak etmeyin bir şey kaçırmadınız Amerikan Başkanlık seçimleri yarın (8 Kasım Salı). Ancak bugün çok önemli bir gelişme yaşandı, seçimlerden bir gün önce FBI Hillary Clinton’un maillerinde suç unsuruna rastlanmadığını açıkladı. Bu açıklama ile birlikte başkanlıkta ibre Demokratların adayına doğru dönerken, piyasalar yukarı yönlü harekete başladı.

FBI’ın Hillary Clinton’un Dış İşleri Bakanlığı dönemindeki yazışmalarına binaen e-maillerinde suç unsuru teşkil edebilecek hususlar olabileceğini açıkladığında piyasalar buna ani reaksiyon göstermişti. Bu durum seçim anketlerine de yansımış ve Trump’ın açık ara önünde seçimi götüren Clinton yarışta bir puan geriye düşmüştü. Bugün FBI’dan gelen Clinton’ın suçsuz olduğu haberi ile hem seçim yarışında hem de ekonomi de öngörülebilirlik oluştu.

Piyasalar Rahatladı: Hillary Başkan Olacak!

FBI’ın Hillary Clinton’ın suçsuz olduğunu belirtmesi ile yarın ki seçimin de yönü tayin oldu. Zira söz konusu soruşturma öncesinde zaten Demokratların adayı, Cumhuriyetçi Donald Trump’ın çok önündeydi. Clinton’ın masumluğunun belirlenmesi ile yarışta tekrar öne çıktığı kesin gibi.

Piyasaların da bu yönde fikir birliğinde olduğu aşikar. Paranın patronlarının genelde seçim tahminlerinde yanılmadıklarını göz önünde bulundurduğumuzda ABD’nin yeni başkanı Hillary Clinton olacak demektir. Bu beklenti neticesinde geçtiğimiz haftayı rekorla kapatan Dolar ve Euro yeni haftaya düşüle başladı.

An itibari ile (10:56) Euro 3,48 seviyesinin dahi altına gevşerken, Amerikan Doları da 3,14 noktasına kadar geriledi. Altının gramı da yüzde 1’lik kayıpla 128 liraya düştü. Borsa İstanbul ise yüzde 2’ye yakın primle güne başlayıp, 75.300 puan seviyesine dayandı.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,850BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler