Konut Kredisi Faizleri Düştü: İşte o Bankalar!

0

Hane halkı gelirleri düşük olan halkımızın gayrimenkul alabilmesi için meşakkatli bir süreçten geçmesi gerekiyor. En uygun konut kredisini kullanarak bu sürecin zorluklarını bir nebze olsun törpülemek mümkün.

Konut Kredisi Faiz Oranlarını Aşağı Yönlü Revize Eden Bankalar

Halk Bankası; konut kredilerini 1-36 ay vade aralığında aylık yüzde 0,80’e indirdi. 37-120 ay vade aralığı için faiz oranı aylık yüzde 0,89 olarak belirlendi.

İş Bankası konut kredisinde faiz oranlarını aylık yüzde 0,95’ten yüzde 0,90’a düşürdü.

Vakıfbank, 37-60 ay arası vade ile konut kredisi kullanan müşterilerine aylık yüzde 0,90 faiz oranı sunuyor. 61-120 ay yelpazesinde faiz oranı aylık yüzde 0,95.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisinde tüm vadelerde aylık yüzde 0,97 olan faiz oranlarını maksimum 60 ay vadeye kadar aylık yüzde 0,90 noktasına indirdi.

Akbank, 24 aya kadar olan vadelerde konut kredisi faiz oranlarını aylık yüzde 0,90 seviyesine çekti. Banka tarafından 24 ayın üzerindeki vade tercihlerinde 60 aya kadar aylık yüzde 0,93 faiz oranı sunulmaktadır. 84 aya kadar aylık yüzde 0,95 faiz oranı tayin eden Akbank; 84 ayın üzerindeki vade tercihlerinde aylık yüzde 0,97 faiz oranı belirlemiştir.

Garanti Bankası son yaptığı indirim ile konut kredisi faiz oranlarını aylık yüzde 0,90 düzeyine düşürdü.

Şekerbank, konut kredisinde 24 aya kadar olan vadelerde faiz oranlarını aylık yüzde 0,85 noktasına indirirken, 60 aya kadar olan vadelerde ise faiz oranını aylık yüzde 0,95 olarak tayin etti.

Sektörün yeni aktörlerinden QNB Finansbank, konut kredisi faizlerini aylık yüzde 0,90 seviyesine aşağı yönlü revize etti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın