Ekonomi Gelişmekte Olan Ülke Para Birimleri Yerlerde!

Gelişmekte Olan Ülke Para Birimleri Yerlerde!

Son Güncelleme:

ABD başkanlık seçimlerini cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın birkaç puan önde götürmesinden dolayı gelişen piyasalar sert düşüş yaşadı. Dolar ülkemizde 3,30 seviyesini zorluyor, Türk Lirası değer kaybediyor.

ABD başkanlık seçimleri öncesinde yapılan anketlere göre Clinton önde gidiyordu. Clinton’un önde olması ile piyasalar biraz olsun rahatlamış, dolar/Türk Lirası paritesi düşmeye başlamıştı. Seçim sonuçları ise piyasalarda adeta soğuk duş etkisi yarattı.

Trump’ın Galibiyeti Kesinleşirse Uluslararası Anlaşmalar Tehlikeye Girebilir! Meksika En Tedirgin Ülkelerden!

Trump’ın küresel çapta kimi anlaşmaları iptal edeceğine ilişkin açıklamaları piyasalarda sert etki yaratıyor. Trump’ın seçilme olasılığı arttıkça Meksika pesosu değer kaybetmeye devam ediyor. Meksika pesosu tarihinin en düşük seviyelerini gördü. Türk Lirası ve Güney Afrika Randı da son zamanlarının en düşük seviyelerinde seyrediyor.

Hillary Clinton ve Trump başa baş bir seçim yarışı geçirdiler. Şu anda ise Donald Trump Beyaz Saray’ın oldukça önemli eyaletlerinde önde gidiyor.  Trump’ın kazanma ihtimali küresel piyasaları yerinden oynattı. Japon Nikkei 700 puanlık düşüş gerçekleştirirken, Dow Jones vadeli kağıtlarındaki değer kaybı da 700 puanı aştı. Geçtiğimiz günlerde 3,15’in altını gören dolar, Trump’ın kazanma ihtimalinin artması ile 3,30’u zorluyor. Euro ise 3,60 seviyelerini geçti.

Meksika karşıtlığını dile getiren Trump’ın seçim sonuçlarına göre Clinton’ın önünde olması Meksika Pesosuna büyük etki yarattı. Son 8 yılın en düşük seviyesini gören Meksika pesosu yüzde 10’u aşkın değer kaybetti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,268BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler