Ana SayfaEkonomiTrump’a Yatırım Yapan Doğan Grubu Kazandı!

Trump’a Yatırım Yapan Doğan Grubu Kazandı!
T

-

Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerini Donald Trump 3 puan önde götürüyor. Seçim sonuçlarının kesinleşmek üzere olduğu şu saatler itibari ile piyasaların Trump’ın başkanlığına verdiği tepkilerde netleşmeye başladı. Genel olarak negatif karşılanan Trump’ın başkanlığı; spesifik olarak olumlu durumlara da yol açtı.

İstanbul Şişli’de bulunan Trump Towers’ın yapımına 2009 yılında başlanmış ve 2012 yılında tamamlanmıştı. Trump Towers dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Doğan Holding yönetim kurulu başkanı Aydın Doğan tarafından birlikte açılmıştı. Kulelerinin sahibi Doğan Holding Trump’ın başkanlığı kazanmasından olumlu yönde etkilendi.

Doğan Holding Hisseleri Prim Yaptı!

Doğan Holding hisse senedi Borsa İstanbul’da güne yükseliş ile başladı. Piyasaların açılması ile birlikte bir çok hisse senedinde keskin düşüşler gözlemlenirken; Doğan Holding hisseleri tavan yaptı. Yüzde 15 oranında yükselen şirket hisseleri bu senenin en büyük artışını kaydetti. Bu noktadan ise kısmi kâr satışları gelmeye başladı. Kâr satışları neticesinde bir miktar gerileyen şirket hisselerindeki günlük bazda artış şu anda (10:16) yüzde 10 seviyelerine geriledi.

Doğan Holding’in diğer şirketleri de bu artıştan nasibini aldı. Piyasalar açılır açılmaz yukarı yönlü hareketine başlayan Hürriyet Gazetecilik hisseleri de yüzde 10’a yakın yükseliş kaydetti. Doğan Gazetecilik hisseleri ise yüzde 3’e varan primle yatırımcısına kazandırmış durumda.

Orta vadede Donald Trump’ın başkanlığından Doğan Holding’in olumlu etkilenmeye devam edeceğini düşünen uzmanlar, hisse senetlerinde konum sabitlemenin bir müddet daha yararlı olabileceğine vurgu yapıyorlar.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol