Ana SayfaEkonomiMilli Tankımız Altay’ın Prototipi 1 Milyar Dolar’a Mâl Oldu

Milli Tankımız Altay’ın Prototipi 1 Milyar Dolar’a Mâl Oldu

-

Milli ana muharebe tankı Altay’ın prototipi için Otokar yaklaşık 1 milyar dolar harcadı. Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Altay’ın seri üretimini gerçekleştirmek için hazır olduklarını belirtti.

Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin düzenlediği MÜSİAD EXPO Fuarı’nın High Tech Port kısmında yer alan Otokar standında açıklamalarda bulundu. Ali Koç, ülkemizin geleceğine ve potansiyeline güvendiklerini, bu sayede AR-GE ve inovasyon yeteneklerini artıran yatırımlarına ara vermeden devam edeceklerini bildirdi.

7 Yılda Üretildi Seri Üretime Hazır!

Savunma sanayinin gelişimine önem verdiklerini ve savunma sanayiinin ülkenin güvenliği ve saygınlının devamlılığı açısından yatırım yapılması ve ciddiyetle ele alınması gereken bir alan olduğunu belirtti. Otokar tarafından tasarlanıp üretilen, savunma sanayiinde bir yenilik katan Türkiye’nin en büyük kara sistemi projesi olan Altay 7 yılda üretilmiş olup milli sanayii sektörün kendini geliştirmiş olduğunun kanıtıdır. Ali Koç fuarla ilgili, “Bu fuar uluslararası alanda Türk savunma sanayisinin geldiği noktayı ortaya koyuyor.” dedi. Koç ürettikleri askeri araçların başta Türk ordusu olmak üzere dost ülkelerde de kullanıldığını belirtmiştir. Altay’ın prototipine 1 milyar dolar harcandığını söyleyerek, görevlendirildikleri taktirde Altay’ın seri üretimine geçebilecek yetkinliğe sahip olduklarını belirtti.

Ali Koç Türkiye’nin ihtiyacının da ötesinde Altay’ın ihracatını yapmayı hedeflediklerini bildirdi. Ayrıca dost ülkelerin Altay’a olan ilgilerinden dolayı, uzun vadede savunma sanayi ihracatında olumlu gelişmeler olacağını düşündüğünü söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,390BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler