Ana SayfaKOBİNakde Sıkışan KOBİ’lere Fibabanka’dan Destek!

Nakde Sıkışan KOBİ’lere Fibabanka’dan Destek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Esnafın ticaret yaşamı içerisinde dönemsel olarak maddi zorluk yaşadığı durumlar olabilmektedir. Bu durumu dikkate alan Fibabanka bireysel kredilerin dışına çıkarak ticari müşterilerine de hizmet vermeye başladı. Banka rotatif krediler kapsamında KOBİ’lerin dönemsel likidite sorunlarını aşmalarında yardımcı oluyor.

Vergi ödemeleri, kira ödemeleri gibi yüklü maddi kaynak gerektiren durumlar ticaret erbaplarını zaman zaman sıkıntıya sokmaktadır. Bu gibi durumların kolay aşılması için Fibabanka ticari müşterilerine ister ayda bir, ister 3 ayda bir geri ödemeli kredi imkanı sunuyor.

36 Ay Vade İmkanı! Ödeme Şekli Müşteri Tarafından Tayin Edilebilmektedir!

Fibabanka rotatif krediler kapsamında esnafa 36 ay vadeye kadar finansman olanağı sunmaktadır. Ticari müşteri bankadan aldığı finansmanı 36 ay vadeye yayarak ister ayda bir, isterse 3 ayda bir şeklinde olmak üzere geri ödeyebilmektedir.

Kredi kapsamında KOBİ’lerin gelir düzeylerine ve gayrimenkul kapasitelerine göre çekebilecekleri kredi tutarı banka tarafından tayin edilmektedir. Kullanılabilecek kredi tutarı müşterinin bankaya başvurusu sırasında netlik kazanmaktadır. Aynı şekilde müşterinin ticari sicil durumuna göre faiz oranları da farklılık arz etmektedir. Kredi kayıt bürosu puanı yüksek olan ve kredi geri ödeme alışkanlığı üst düzeyde bulunan müşteriler için daha uygun faiz oranları belirlenmektedir. Kredi puanı düşük olan müşteriler için ise nispeten daha yüksek faiz oranlarından kredi imkanı sağlanmaktadır. Banka duruma göre müşteriden ipotek yahut kefil de talep edebilmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.