Nakde Sıkışan KOBİ’lere Fibabanka’dan Destek!

Esnafın ticaret yaşamı içerisinde dönemsel olarak maddi zorluk yaşadığı durumlar olabilmektedir. Bu durumu dikkate alan Fibabanka bireysel kredilerin dışına çıkarak ticari müşterilerine de hizmet vermeye başladı. Banka rotatif krediler kapsamında KOBİ’lerin dönemsel likidite sorunlarını aşmalarında yardımcı oluyor.

Vergi ödemeleri, kira ödemeleri gibi yüklü maddi kaynak gerektiren durumlar ticaret erbaplarını zaman zaman sıkıntıya sokmaktadır. Bu gibi durumların kolay aşılması için Fibabanka ticari müşterilerine ister ayda bir, ister 3 ayda bir geri ödemeli kredi imkanı sunuyor.

36 Ay Vade İmkanı! Ödeme Şekli Müşteri Tarafından Tayin Edilebilmektedir!

Fibabanka rotatif krediler kapsamında esnafa 36 ay vadeye kadar finansman olanağı sunmaktadır. Ticari müşteri bankadan aldığı finansmanı 36 ay vadeye yayarak ister ayda bir, isterse 3 ayda bir şeklinde olmak üzere geri ödeyebilmektedir.

Kredi kapsamında KOBİ’lerin gelir düzeylerine ve gayrimenkul kapasitelerine göre çekebilecekleri kredi tutarı banka tarafından tayin edilmektedir. Kullanılabilecek kredi tutarı müşterinin bankaya başvurusu sırasında netlik kazanmaktadır. Aynı şekilde müşterinin ticari sicil durumuna göre faiz oranları da farklılık arz etmektedir. Kredi kayıt bürosu puanı yüksek olan ve kredi geri ödeme alışkanlığı üst düzeyde bulunan müşteriler için daha uygun faiz oranları belirlenmektedir. Kredi puanı düşük olan müşteriler için ise nispeten daha yüksek faiz oranlarından kredi imkanı sağlanmaktadır. Banka duruma göre müşteriden ipotek yahut kefil de talep edebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.