Ana SayfaGündemZiraat Katılım Bankası’nın 3. Çeyrek Kârı Açıklandı!

Ziraat Katılım Bankası’nın 3. Çeyrek Kârı Açıklandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Faizsiz bankacılığın yeni aktörlerinden olan Ziraat Katılım Bankası sektöre iyi bir giriş yaptı. Ziraat Bankası bünyesinde kurulan ve katılım bankacılığında önemli bir yer edinmek isteyen banka 2016 yılının 3. çeyreğini yaklaşık 12,5 milyon Türk Lirası kâr ile kapattı.

Ziraat Katılım Bankası’nın kuruluşunun üzerinden henüz az bir zaman geçmesine karşın gösterdiği performans başarılı bulundu. Şubeleşme çalışmalarını tam olarak tamamlayamayan bankanın ileriki yıllarda finansal kapasitesini ve kârlılığını artırarak sürdürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bilanço Büyüklüğü Yüzde 180 Arttı!

Ziraat Katılım Bankası’nın toplam bilanço büyüklüğü 6 milyar Türk Lirası sınırını aştı. Rakam 2015 yılı sonuna göre yüzde 180 artış göstermiş oldu. Bankanın fon kullandırım tutarı ise; 4,5 milyar Türk Lirası nakdi, 2,5 milyar Türk Lirası gayrinakdi olmak üzere toplam 7 milyar Türk Lirası olarak gerçekleşti. Ziraat Katılım Bankası’nın bilanço toplamının yüzde 75’i aşan kısmı nakdi kullandırılan fonlardan meydana gelmektedir.

Eylül 2016 sonu itibari ile ülke çapında 41 şubeye ulaşan Ziraat Katılım Bankası’nın mevduat büyüklüğü de geçtiğimiz yıl sonu verileri ile kıyaslandığında yüzde 210 artış kaydederek 4 milyar Türk Lirası düzeyine dayandı. Bankanın sürmekte olan şubeleşme ve yaygınlaşma çabalarına rağmen 2016 yılının üçüncü çeyreğini 12,5 milyon Türk Lirası kârlılıkla tamamlaması gelecek için umut vermektedir. Banka yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre; Ziraat Katılım Bankası’nın üstün performansını devam ettirmesi ve kârlılığını sürdürülebilir konumda tutması, bankanın orta ve uzun vadeli hedeflerinde başı çekmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.