Ziraat Katılım Bankası’nın 3. Çeyrek Kârı Açıklandı!

Google Haberlere Abone Ol:

Faizsiz bankacılığın yeni aktörlerinden olan Ziraat Katılım Bankası sektöre iyi bir giriş yaptı. Ziraat Bankası bünyesinde kurulan ve katılım bankacılığında önemli bir yer edinmek isteyen banka 2016 yılının 3. çeyreğini yaklaşık 12,5 milyon Türk Lirası kâr ile kapattı.

Ziraat Katılım Bankası’nın kuruluşunun üzerinden henüz az bir zaman geçmesine karşın gösterdiği performans başarılı bulundu. Şubeleşme çalışmalarını tam olarak tamamlayamayan bankanın ileriki yıllarda finansal kapasitesini ve kârlılığını artırarak sürdürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bilanço Büyüklüğü Yüzde 180 Arttı!

Ziraat Katılım Bankası’nın toplam bilanço büyüklüğü 6 milyar Türk Lirası sınırını aştı. Rakam 2015 yılı sonuna göre yüzde 180 artış göstermiş oldu. Bankanın fon kullandırım tutarı ise; 4,5 milyar Türk Lirası nakdi, 2,5 milyar Türk Lirası gayrinakdi olmak üzere toplam 7 milyar Türk Lirası olarak gerçekleşti. Ziraat Katılım Bankası’nın bilanço toplamının yüzde 75’i aşan kısmı nakdi kullandırılan fonlardan meydana gelmektedir.

Eylül 2016 sonu itibari ile ülke çapında 41 şubeye ulaşan Ziraat Katılım Bankası’nın mevduat büyüklüğü de geçtiğimiz yıl sonu verileri ile kıyaslandığında yüzde 210 artış kaydederek 4 milyar Türk Lirası düzeyine dayandı. Bankanın sürmekte olan şubeleşme ve yaygınlaşma çabalarına rağmen 2016 yılının üçüncü çeyreğini 12,5 milyon Türk Lirası kârlılıkla tamamlaması gelecek için umut vermektedir. Banka yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre; Ziraat Katılım Bankası’nın üstün performansını devam ettirmesi ve kârlılığını sürdürülebilir konumda tutması, bankanın orta ve uzun vadeli hedeflerinde başı çekmektedir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...