Ziraat Katılım Bankası’nın 3. Çeyrek Kârı Açıklandı!

Ziraat Katılım Bankası’nın 3. Çeyrek Kârı Açıklandı!

Faizsiz bankacılığın yeni aktörlerinden olan Ziraat Katılım Bankası sektöre iyi bir giriş yaptı. Ziraat Bankası bünyesinde kurulan ve katılım bankacılığında önemli bir yer edinmek isteyen banka 2016 yılının 3. çeyreğini yaklaşık 12,5 milyon Türk Lirası kâr ile kapattı.Faizsiz bankacılığın yeni aktörlerinden olan Ziraat Katılım Bankası sektöre iyi bir giriş yaptı. Ziraat Bankası bünyesinde kurulan ve katılım bankacılığında önemli bir yer edinmek isteyen banka 2016 yılının 3. çeyreğini yaklaşık 12,5 milyon Türk Lirası kâr ile kapattı.

Ziraat Katılım Bankası’nın kuruluşunun üzerinden henüz az bir zaman geçmesine karşın gösterdiği performans başarılı bulundu. Şubeleşme çalışmalarını tam olarak tamamlayamayan bankanın ileriki yıllarda finansal kapasitesini ve kârlılığını artırarak sürdürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bilanço Büyüklüğü Yüzde 180 Arttı!

Ziraat Katılım Bankası’nın toplam bilanço büyüklüğü 6 milyar Türk Lirası sınırını aştı. Rakam 2015 yılı sonuna göre yüzde 180 artış göstermiş oldu. Bankanın fon kullandırım tutarı ise; 4,5 milyar Türk Lirası nakdi, 2,5 milyar Türk Lirası gayrinakdi olmak üzere toplam 7 milyar Türk Lirası olarak gerçekleşti. Ziraat Katılım Bankası’nın bilanço toplamının yüzde 75’i aşan kısmı nakdi kullandırılan fonlardan meydana gelmektedir.

Eylül 2016 sonu itibari ile ülke çapında 41 şubeye ulaşan Ziraat Katılım Bankası’nın mevduat büyüklüğü de geçtiğimiz yıl sonu verileri ile kıyaslandığında yüzde 210 artış kaydederek 4 milyar Türk Lirası düzeyine dayandı. Bankanın sürmekte olan şubeleşme ve yaygınlaşma çabalarına rağmen 2016 yılının üçüncü çeyreğini 12,5 milyon Türk Lirası kârlılıkla tamamlaması gelecek için umut vermektedir. Banka yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre; Ziraat Katılım Bankası’nın üstün performansını devam ettirmesi ve kârlılığını sürdürülebilir konumda tutması, bankanın orta ve uzun vadeli hedeflerinde başı çekmektedir.ziraat katılım ziraat katılım kazancı ziraat katılım karı ziraat katılım cirosu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?