Ana SayfaEkonomiMehmet Şimşek’ten Cansen Başaran’a Cevap: Karamsarlık Pompalamayın!

Mehmet Şimşek’ten Cansen Başaran’a Cevap: Karamsarlık Pompalamayın!
M

-

Geçtiğimiz günlerde TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, Türkiye ekonomisinin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ve yatırımcıların önlerini göremediklerini belirtmişti. Ülkenin ekonomik tablosunun iç açıcı olmadığını vurgulayan Symes’a cevap Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten geldi: “Karamsarlık pompalamayın!”

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes’ın sözleri üzerine yaptığı açıklamada; ülke ekonomisinin, birden fazla sıkıntı ile mücadele edilen güncel durumda gösterdiği direncin gözlerden kaçmaması gerektiğini belirtti. Bardağın dolu tarafına dikkat etmek gerektiğini söyleyen Şimşek, karamsarlık pompalamanın kimseye bir şey kazandırmayacağını kaydetti.

Reform Niteliğindeki Adımları Görmek Gerekir!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, global ve jeopolitik sıkıntıların bulunduğunu ve söz konusu sıkıntıların Türkiye ekonomisine yansımalarının olduğuna dikkat çekerek; hükümet tarafından atılan reform niteliğindeki adımları görmek istememenin haksızlık olacağını vurguladı.

Mehmet Şimşek, iş dünyasının asla karamsarlığa kapılmaması gerektiğini ve karamsarlık da pompalamaması gerektiğini belirtti. Türkiye’nin geleceğinin son derece parlak olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Şimşek; bütün sorunları aşabilecek dirayetli ve kudretli bir hükümetin iş başında olduğunu ve bu durumun Türkiye için bir şans niteliğinde olduğunu kaydetti.

İş Dünyası Ülkeye Güvenmeli!

Tüm dünyanın çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ve bu sürecin 2008 global krizinin ardından yaşanan en kötü dönem olduğunu belirten Mehmet Şimşek, buna rağmen büyüme rakamlarında dünya ortalamasının üzerinde bulunulduğunu söyledi.

Kamu borç stoku yönünden de dünya ortalamasına kıyasla iyi durumda olunduğunu ifade eden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, iş dünyasının ülkeye güvenmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu sayede kötü durumda olan işsizlik problemine de çözüm bulunabileceğini ve dünya ülkelerinden pozitif ayrışılabileceğini belirten Şimşek, negatif söylemlerin kimseye bir şey kazandırmayacağına vurgu yaptı.

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes’ın yaptığı açıklamaların piyasa aktörleri tarafından nasıl karşılık bulacağı ise merak konusu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol