Halk Bankası Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi: Masraf Yok!

0

Halk Bankası, ekonomik açıdan zor durumda olan emeklileri düşünerek “Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi” kampanyası hazırladığını duyurdu. Söz konusu kampanya uyarınca banka tarafından emeklilere bir çok seçenek sunulmakta. Emekli vatandaş ister düşük oranlı, isterse masrafsız kredi kullanabilmektedir.

Halk Bankası, Gülen Emekli İhtiyaç kredisi kampanyası dahilinde müşterilerine 2 farklı seçenek sunmaktadır. Müşteri ilk seçenekte aylık yüzde 1,15 faiz oranından kredi tahsis ücreti ödeyerek kredi kullanabilirken; ikinci seçenekte aylık yüzde 1,25 faiz oranından masrafsız likidite edinebilmektedirler.

Kredi Tahsis Ücreti Binde 5!

Bahse konu kampanya kapsamında müşteriler düşük orandan kredi kullanmak isterlerse, aldıkları kredinin binde beşi oranında kredi tahsis ücreti ödemek durumundadırlar. Söz konusu meblağ 10 bin Türk Lirası kredi kullanımında vergi dahil 52,5 Türk Lirası olarak müşteriden tahsil edilmektedir.

Müşteriye masraf yansıtılan bu kredi seçeneğinde uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,15 seviyesinde bulunmaktadır. Bu seçenekten yararlanarak 10 bin Türk Lirası kredi kullanan emekli müşteri, 48 ay vade boyunca bankaya aylık 286 Türk Lirası kredi taksiti ödemek durumundadır.

Masrafsız Kredi Seçeneği

Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi kampanyasının masrafsız seçeneğinden yararlanarak kredi kullanmak isteyen emekli vatandaşımız, aylık yüzde 1,25 oranında faize tabi tutulmaktadır. Masrafsız seçenekte müşteriye dosya masrafı yansıtılmamaktadır.

Müşterinin bu seçenekten faydalanarak 10 bin Türk Lirası finansman edinmek istemesi durumunda 48 ay vade ile bankaya her ay 294 Türk Lirası geri ödeme yapması gerekecektir.

Her iki seçenekte de müşterilerin kullanabileceği azami vade süresi 48 ay noktasında sabittir. Azami kullanılabilecek likidite meblağı şubeden başvurular için 50 bin Türk Lirasıdır. Emekli vatandaşımız kampanyaya bir kısa mesaj ile başvurabilmektedir. “EMEKLI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” aralarında birer boşluk bırakılarak 3452’ye SMS gönderilerek başvuru yapılabilir. SMS başvurularında üst kredi azami limiti 15 bin Türk Lirasıdır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın