Denizli’de 33 İş Adamı Tutuklandı

0

15 Temmuz darbe akşamı sonrası belirli periyotlarla devam eden polis soruşturmaları devam ediyor.4 hafta önce Denizli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen soruşturma kapsamında 89 zanlı gözaltına alınmıştı. Darbe girişimi sonrası tüm ülkede olduğu gibi Denizli’de de başlatılan soruşturmalarda polis birçok kişiyi gözaltına almıştı. Tutuklananlar arasında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, Meclis Başkanı Habib Yıldız, eski Özel İdare Genel Sekreteri Adem Oklu, TKDK eski Genel Koordinatörü Ümit Dağdeviren, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ nin de akrabası Sezai Günalp de bulunuyor.

Fetö terör örgütünün il yapılanması ve finans kaynaklarına yönelik yapılan soruşturmalar ülkenin dört bir yanında devam ediyor. Denizli polisi tarafından gerçekleştirilen son operasyonda yakalanan 89 iş adamından 33’ü adliyeye gönderildi. Polis fetö soruşturması kapsamında birden çok operasyon yaptı ve bu operasyonların devam edeceği tahmin ediliyor.

Darbe girişimi sonrası başlayan kapsamlı temizlik operasyonu yurdun dört bir yanında devam ederken fetöcüler tek tek tespit ediliyor. Denizli’deki iş adamlarına yönelik yapılan fetö soruşturmasında 33 kişi tutuklandı. Denizli’de kendi soyadlarını taşıyan marketler zincirinin sahibi ve oğlu adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.Mahkeme önünde yoğun bir kalabalık vardı. Tutuklananlara tepki göstermek için gelenler, tutuklananların yakınları ve basın mensupları adliye çıkışında toplanmıştı.

Mahkeme çıkışı sırasında gözaltına alınanların yakınları da tutuklamalara isyan edip, ağladı. Bir grup tutuklananları alkışlarken onlar da yakınlarına el salladı. Kalabalıktan bir kişi ‘’Amca Allah’ın adaleti daha büyük, yakında kurtulacaksınız’’ diye bağırdı. Yaşlı bir teyze ise ‘’ Siz masumsunuz siz Allah’ın Yusuflarısınız. Siz değil asıl suçlular elbette yakalanacak. Sizin içiniz rahat olsun’’ diye görevlilere sitem etti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın