Ana SayfaEkonomiEv Alacaklar Dikkat! Ev Kredisi Yapılandırmasında Faiz İndirimi Uygulanacak

Ev Alacaklar Dikkat! Ev Kredisi Yapılandırmasında Faiz İndirimi Uygulanacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “Bankamızdan kullandığı konut kredisi borcunu yapılandırmak isteyenlere 1,09 aylık faiz oranı uygulayacağız” dedi

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın Şu Açıklamaları Yaptı:

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi kullanan vatandaşlar için bir kolaylık sağladık. Kredi kullanıp borcunu yapılandırmak isteyenlere düşük bir faiz oranı düzenledik. Faiz oranını aylık 1,09 olarak uygulayacağız. Böylelikle vatandaş yüksek faiz ödemekten kurtulacak.

Aydın, 2016 yılının bekledikleri gibi geçtiğini önümüzdeki yılda da daha büyük bir beklenti içinde olduklarını dile getirdi. Bu sebeple vatandaşların rahatça kredi kullanabilmesi için faiz oranlarını düşürdüklerini açıkladı. Söz konusu olan faiz oranlarının yeni konut alımlarında geçerli olacağını söyledi.

Ödemelerini yapamamış vatandaşlar bu uygulama sayesinde daha az para ödeyecek ve borcunu kapatabilecek. Bu yıl için ümitliyiz ve daha farklı uygulamaları da daha sonradan duyuracağız. Merkez Bankası bildiğiniz gibi kredi kartı faiz oranını Türk lirası için 2,05’ten 1,84’e indirdi. Yalnız bu uygulama 1 Ocak’tan itibaren geçerli. Ziraat Bankası olarak biz de boş durmadık ve kredi kartı faiz oranını yüzde 1,65’e düşürdük ve zaman kaybetmeden yürürlüğe koyacağız. Vatandaşlarımızın çıkarı, onların refahı bizim için ve bu ülke için çok önemli. Mottomuz şu: ‘Türkiye bizim için bir ülkeden daha fazlası.’ Bunun için vatandaşlarımıza tüm kolaylıkları sağlamaya çalışıyoruz.

Ziraat Olarak  Çok Büyük Projelere Kredi Sağlıyoruz

Aydın, konuşmasına şu sözlerle devam etti. Ziraat Bankası olarak devasa projelere destek sağlıyoruz. Türkiye’nin en büyük projelerine finansal anlamda destek verdiklerini söyleyen Hüseyin Aydın, İstanbul’daki üçüncü havalimanına yaklaşık 1,5 milyar avro, Yavuz Sultan Selim Köprüsüne de yaklaşık 350 milyon dolar kredi desteği sağladıklarını belirtti. Türkiye’de ticaretin büyük bir kısmını bankacılık sektörünün üstlendiğini söyleyen Aydın, Amerika’da olduğu gibi türev piyasaların ülkemizde de söz sahibi olması gerektiğini belirtti. Eğer bu durum gerçekleşirse hem insanların yaşam standartları yükselecek hem de biz faiz seviyelerini daha aşağıya çekebileceğiz diye konuştu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.