Ana SayfaKredilerİş Bankası Devlet Destekli Kentsel Dönüşüm Kredisi

İş Bankası Devlet Destekli Kentsel Dönüşüm Kredisi

-

İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi ile kentsel dönüşüm kapsamına giren yapılarda hak sahibi olan ve binası yenilecek olan müşteriler için; kiracı ya da ayni hak sahibi olan ve yeni bir konut veya iş yeri sahibi olmak isteyen müşteriler için finansman sağlamaktadır.

Kentsel dönüşüm kapsamında konut yahut iş yeri sahibi olmak isteyen müşterilere devlet desteği sağlanmaktadır. Devlet bu kapsamda, konut kredisi kullanan müşterilere yıllık yüzde 5; iş yeri sahibi olmak için kredi kullanan müşterilere yüzde 4 destek sağlamaktadır. Devlet destekli kentsel dönüşüm kredisinden faydalanmak için hak sahibi olmak esas etkendir.

120 Aya Kadar Vade Olanağı!

Krediye başvurmak için banka müşteride çeşitli şartlar aramaktadır. Riskli yapı raporu alınan yapıdaki hakkını devreden bir malik hak sahibi sayılmamaktadır. Riskli yapı raporu düzenlendikten sonra yıkılan bir yapıdan hisse alan kişi hak sahibi olmamakla birlikte söz konusu krediye başvuramamaktadır. Kentsel dönüşüm kredisine başvurabilmek için riskli yapı raporu düzenlenmesinden itibaren geriye dönük en az 1 yıl süre içinde riskli binada yaşadığını müşterinin belgelemesi gerekmektedir.

Riskli yapıda hak sahibi olan malikler yapılarını güçlendirmek ya da yeniden yapmak amacı ile devlet destekli kentsel dönüşüm kredisi kullanabilmektedirler. Kentsel dönüşüm kredisi kapsamında finansman sağlayan müşteriler başka bir yerden iş yeri ya da konut satın alabilmektedirler. Müşteriler riskli binada bulunan her bir bölüm için 125 bin Türk Lirası’na kadar devlet destekli krediye başvurabilmektedirler. Kentsel dönüşüm kapsamında bankanın verebileceği devlet destekli kredi azami 625 bin Türk Lirası’dır.

Kentsel dönüşüm kredisi kapsamında devletin vereceği faiz desteği krediye konu olan taşınmazın niteliklerine göre değişmektedir. Niteliklerine, amacına ve enerji verimlilik düzeyine göre, ev ve iş yeri yapım ve edinimi; ev ve iş yeri güçlendirmesi için sağlanılan kredilere devlet desteği yıllık yüzde 3 ile yıllık yüzde 5 arasında değişiklik göstermektedir.

İş Bankası müşterilerine kentsel dönüşüm kredisi kapsamında konut yapım ve güçlendirme için yüzde 0,80; iş yeri yapım ve güçlendirme için yüzde 0,88 faiz oranı ile finansman sağlamaktadır. Banka finansman geri ödemesinde 120 aya kadar olan vade seçenekleri sunmaktadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol