Vakıf Katılım Bankası Ticari Finansman Olanağı da Sunuyor!

0

Vakıf Katılım Bankası sadece bireysel ihtiyaçlar için değil, ticari likidite gereksinimleri için de finansman fırsatı sunuyor. Banka tarafından ticari müşterilere sunulan finansman olanağı, müşteri tercihine göre şekillendiriliyor.

Vakıf Katılım Bankası tarafından ticaret erbaplarına hem nakdi finansman hem de gayrinakdi finansman olanağı tanınmaktadır.

Nakdi Finansman Desteği

Ticari müşterilere işletmelerinin faaliyetleri doğrultusunda ihtiyaç duyduğu her türlü; emtia, taşıt, hizmet bedeli ve gayrimenkul alımlarına yönelik Vakıf Katılım Bankası tarafından likidite kullandırılmaktadır.

İş Yeri Finansmanı

Vakıf Katılım Bankası İş Yeri Finansmanı kapsamında; ticari faaliyette bulunan gerçek ve tüzel kişilere nakit desteği sağlamaktadır. Bahse konu nakit desteği ile ticaret erbapları; işletme faaliyetlerini sürdürecekleri yahut şirket faaliyetlerinde kullanılmak üzere gayrimenkul alabilmektedirler. Bununla birlikte yatırım amaçlı olarak mülkiyet edinmek isteyen ticari müşteriler de İş Yeri Finansmanından faydalanabilmektedirler. Banka bu kredi türü özelinde müşterilerin satın aldıkları gayrimenkulün üzerine finansman vadesi boyunca ipotek koymaktadır.

Ticari Taşıt Finansmanı

Vakıf Katılım Bankası Ticari Taşıt Finansmanı uyarınca; işletme faaliyetlerini geliştirmek için ticari müşterilerin ihtiyaç duyduğu sıfır kilometre ve ikinci el taşıt alımlarına yönelik kullanmaları için nakit desteği sunmaktadır. Müşteri tarafından kullanılan bu finansmanın vadesi ve geri ödemesi tamamlanıncaya kadar finansmana konu taşıt üzerine banka tarafından rehin konulmaktadır.

Gayrinakdi Finansman Destekleri

Vakıf Katılım Bankası ticaretin gereklerini göz önünde bulundurarak sadece nakdi değil aynı zamanda gayrinakdi finansman destekleri de sunmaktadır. Vakıf Katılım Bankası’nın sunduğu gayrinakdi finansman olanakları: Teminat Mektubu, Referans Mektubu, Akreditif, Kabul – Aval Finansmanı olarak sıralanabilir.

Banka tarafından sunulan finansmanlar uyarınca verilecek likidite meblağı müşteri özelinde değerlendirilmekte olup; müşteriye uygulanacak olan kar payı oranı ve vade süresi de finansman başvurusu sırasında netleşmektedir. Ticari müşterilerin bu konularda kesin bilgi için Vakıf Katılım Bankası şubeleri ile şahsen görüşmelerinde yarar vardır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın