Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dolarları Altına Çevirin Çağrısı Cevap Buldu

0

Dövizde ciddi hareketlenmeler yaşanan son günlerde insanların büyük bir bölümü doların daha da artacağını düşünerek yatırımlarını bu yönde kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara yaptığı altın yatırımı çağrısı olumlu cevap buldu. Vatandaşlar dövizlerini bozdurup altına yatırım yapmaya başladı.

Gaziantep’te vatandaşlar kuyumculara akın etti. Kuyumcularsa bu durumdan oldukça memnun. Satışların devam etmesini ve insanların altına yatırım yapmasının doğru bir karar olduğunu belirttiler. Gaziantep’te kuyumcu dükkanları bulunan Mehmet Boynukısa, yaşanan döviz gelişmeleri ve Cumhurbaşkanının yaptığı çağrı sonrasında halkı altına yatırım yapması konusunda teşvik edici bir kampanya başlattıklarını belirtti. Boynukısa, yaşanan bu gelişmelerin ardından piyasaların daha da iyi olacağını tahmin ettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çağrısıyla halkın, dolar bozdurup, altına yönelme eğilimine geçtiğini belirten Boynu kısa; Umarım resmi para birimimiz olan TL, dolar karşısında değer kaybetmez ve geçtiğimiz bu zor dönemi kayıpsız atlatır. Çünkü Türk ekonomisi çok güçlü ve yıllar geçtikçe daha da güçleniyoruz. Amerika istediği kadar doları yükseltebilir, biz dolar bozdurup, yatırımlarımızı altın üzerinden yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu

Vatandaşlarsa altına yatırım yapmaları konusunda; Cumhurbaşkanımız altına yatırım yapmamız konusunda bizi teşvik etti, Türkiye ekonomisine destek olmak için, millet olarak bu çağrıları dikkate almalı ve her birey ülke ekonomisinin ilerlemesi için bu küçük adımı atmalı.” dediler.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın