Advert Advert Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dolarları Altına Çevirin Çağrısı Cevap Buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dolarları Altına Çevirin Çağrısı Cevap Buldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dolarları Altına Çevirin Çağrısı Cevap Buldu -

Döviz hareketliliği sonrası TL’nin değer kaybını önleme çalışmaları kapsamında dövizlerin yerine altın alın çağrısının ardından vatandaşlar kuyumculara akın etti. Dövizlerini bozdurup altına yatırım yapan vatandaşlar şimdiyse altının değerlenmesini istiyorlar. Böylelikle vatandaşlar Türk ekonomisine katkıda bulunarak piyasaların döviz hareketliliğinden minimum oranda etkilenmesine katkıda bulunacak. Devletin de bu konudaki hamleleri sonrasında kriz döneminden zararsız bir şekilde çıkılması hedefleniyor.

Dövizde ciddi hareketlenmeler yaşanan son günlerde insanların büyük bir bölümü doların daha da artacağını düşünerek yatırımlarını bu yönde kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara yaptığı altın yatırımı çağrısı olumlu cevap buldu. Vatandaşlar dövizlerini bozdurup altına yatırım yapmaya başladı.

Gaziantep’te vatandaşlar kuyumculara akın etti. Kuyumcularsa bu durumdan oldukça memnun. Satışların devam etmesini ve insanların altına yatırım yapmasının doğru bir karar olduğunu belirttiler. Gaziantep’te kuyumcu dükkanları bulunan Mehmet Boynukısa, yaşanan döviz gelişmeleri ve Cumhurbaşkanının yaptığı çağrı sonrasında halkı altına yatırım yapması konusunda teşvik edici bir kampanya başlattıklarını belirtti. Boynukısa, yaşanan bu gelişmelerin ardından piyasaların daha da iyi olacağını tahmin ettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da çağrısıyla halkın, dolar bozdurup, altına yönelme eğilimine geçtiğini belirten Boynu kısa; Umarım resmi para birimimiz olan TL, dolar karşısında değer kaybetmez ve geçtiğimiz bu zor dönemi kayıpsız atlatır. Çünkü Türk ekonomisi çok güçlü ve yıllar geçtikçe daha da güçleniyoruz. Amerika istediği kadar doları yükseltebilir, biz dolar bozdurup, yatırımlarımızı altın üzerinden yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu

Vatandaşlarsa altına yatırım yapmaları konusunda; Cumhurbaşkanımız altına yatırım yapmamız konusunda bizi teşvik etti, Türkiye ekonomisine destek olmak için, millet olarak bu çağrıları dikkate almalı ve her birey ülke ekonomisinin ilerlemesi için bu küçük adımı atmalı." dediler.

Dövizde ciddi hareketlenmeler Türk ekonomisi altına yatırım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara yaptığı altın yatırımı çağrısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!