İş Bankası “Turizm Sektörü Destek Paketi”

0

İş Bankası hemen her sektörde olduğu gibi turizm sektöründe de müşterilerine finansman sağlıyor. Turizm sektöründe hizmet veren firmaların her türlü ihtiyacına likidite sağlayabilmek, firmaların büyümesine yardımcı olmak ve ekonomiyi canlandırmak amacı ile banka müşterilerine “Turizm Sektörü Destek Paketi” sunmaktadır. Paket kapsamında birçok hizmetin yanı sıra banka “Turizm İşletme Kredileri” ve “Turizm Yatırım Kredileri” sunmaktadır.

Turizm işletme kredilerinde banka, işletmenin tamir, bakım, tedarikçiden mal alma, yenileme gibi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik finansman sağlamaktadır.

Turizm İşletme Kredileri Kendi İçinde Çeşitlenmektedir

-Türk Lirası Taksit Ödemeli Turizm İşletme Kredisi: Söz konusu kredi 36 aya kadar olan vadelerde ödenebilmektedir. Ödeme plan aylık eşit taksitlerle yapılabildiği gibi sezona göre esnek ödemeli de yapılabilmektedir.

– BCH Şeklinde Türk Lirası Turizm İşletme Kredisi: Söz konusu kredi kapsamında sağlanılan finansman 12 aya varan vadelerde ödenebilmektedir. 3 yahut 6 ayda bir faiz ödemesi ve vade sonu ana para ödemesi yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Ekim 2022!

– BCH Şeklinde Turizm İşletme Döviz Kredisi: Kredi koşullarından faydalanarak likidite sağlayan bir müşteri 3 veya 6 ayda bir faiz ödemesi ve vade sonunda ana para ödemesi yapabilmektedir. Müşteri söz konusu krediyi azami 12 ay vade ile kullanabilmektedir.

– Taksit Ödemeli Dövize Endeksli Kredi: Kredi dahilinde finansman sağlayan müşteri kredi geri ödemelerini aylık eşit taksitlerle ya da nakit girdisinin yoğun olduğu sezonlara göre belirlenen esnek ödeme planı ile yapabilmektedir. Müşteri kredi geri ödemesini 36 ay vadede tamamlamak durumundadır.

İş Bankası Turizm sektörü destek paketi kapsamında firmalara “Yatırım Kredileri” de sunmaktadır. Yatırım Kredileri kapsamında banka yeni tesis yapımı ve kapasite artırımına yönelik yatırımlar, işletmenin ihtiyacı olan makine ve ekipman alımları için yapılan harcamalara yönelik giderlere finansman sağlamaktadır. Yatırım kredileri kapsamında kullanılan kredi geri ödemeleri esnek ödeme planları, uygun faiz oranları ve 60 aya kadar olan vadelerle yapılabilmektedir. Paket kapsamında kredi kullanmak isteyen müşteriler faiz oranları hakkında bilgi alabilmek için İş Bankası şubelerini ziyaret edebilirler.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın