Ana SayfaKredilerİş Bankası’ndan Emekliye Özel İhtiyaç Kredisi

İş Bankası’ndan Emekliye Özel İhtiyaç Kredisi

-

İş Bankası hemen her kesime ve her ihtiyaca yönelik kredi imkanı sunmaktadır. Emeklilere özel ihtiyaç kredisi dahilinde de emeklilerin ihtiyaç duyduğu finansmanı avantajlı koşullarla sunmaktadır. İş Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi kapsamında aylık yüzde 1,50 faiz oranı ile likidite sağlamaktadır.

Aylık yüzde 1,50 faiz oranı ile sağlanan finansman azami 48 aya varan vadelerle geri ödenebilmektedir.  Banka söz konusu tüketici kredisi uyarınca müşteriden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti (dosya masrafı) kullanılan kredi tutarının binde 5’i oranındadır. Yani 5 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri 25 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödemek durumundadır.

Azami Vade 48 Ay, 3 Ayda Bir Maaş Alana 3 Ayda 1 Ödeme Olanağı!

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi dahilinde 48 ay vadede ödeme koşulu ile finansman sağlayan bir müşteri aylık yüzde 1,50 faiz oranından faydalanacaktır. Bu durumda müşteri 312,89 Türk Lirası civarında taksitler ile kredi geri ödemesini tamamlayacaktır. 10 bin Türk Lirası olarak kullanılan kredi vade sonunda toplam takribi 15 bin 19 Türk Lirası olarak ödenmiş olacaktır.

Sağlanılan finansman için banka 50 Türk Lirası kredi tahsis ücreti (BSMV hariç) tahsil edecektir. Söz konusu kredinin toplam yıllık maliyet oranı yüzde 24,2428 olacaktır. İş Bankası’nın emeklilere özel ihtiyaç kredisi dahilinde finansman sağlayabilmek için müşterinin T.C Sosyal Güvenlik Kurumu yani SSK, Emekli Sandığı ve Bağ- Kur’dan aldığı emekli maaş ödemelerini İş Bankası’na taşımış olması gerekmektedir.

Müşteri kredi ödemelerini, emekli maaşını aylık alıyorsa aylık eşit taksitli, emekli maaşını 3 aylık alıyorsa 3 aylık eşit taksitli ödemeler şeklinde yapabilmektedir. İş Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi dahilinde kredi kullanmak isteyen müşteriler emekli tanıtım kartlarıyla birlikte İş Bankası şubelerine müracaat edebilirler.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol