Ana Sayfa Diğer İş İlanları 4 Bin İnfaz Koruma Memuru Alınacak

4 Bin İnfaz Koruma Memuru Alınacak

-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 4 bin infaz koruma memurunun işe alınacağını açıkladı. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü de açıklamayı resmi sitesinde duyurdu. Yapılan duyuruda en az iki senelik hizmeti olup 20 Ekim 2016 tarihinden önce isteğe bağlı olarak sözleşmelerini iptal eden uzman erbaşların sözleşmeli infaz koruma memurluğu için başvurabileceği belirtildi.

İnfaz koruma memurluğu için yapılacak olan başvurular 12 Aralık Pazartesi ile 23 Aralık Cuma tarihleri arasında kabul edilecek. Başvuruda bulunan adayların özlü mülakatı 16 Ocak 2017’den itibaren yapılmaya başlanacak. Sözlü mülakat tarihleri, mülakatı gerçekleştirecek olan komisyon tarafından kararlaştırılarak kamuoyuna duyurulacak.

İnfaz Koruma Memurluğu Nedir?

İnfaz koruma memurları, cezaevlerinde bulunan hükümlülerin güvenliğini sağlayan ve onlara gözcülük yapan görevlilerdir. Hükümlülerin sevk edilmesi sırasında onlara refakat etmek ve olası herhangi bir firar girişimini engellemek de infaz koruma memurunun görevleri arasındadır. İnfaz koruma memurlarının çalışma saatleri sabah 8 ile akşam 5 arasındadır. Bunun dışında vardiya usulü çalışan memurlar 12 saat süren vardiyaların ardından 24 saatlik dinlenme süresi olacak şekilde mesai yaparlar.

Sözleşmeli infaz koruma memurluğu ilanına başvurmak ve konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesi “www.cte.adalet.gov.tr” linkini ziyaret edebilirsiniz. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,264BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler