Ana SayfaEkonomiEmekli Promosyonu Yeni Yıla Girilmeden Açıklanacak!

Emekli Promosyonu Yeni Yıla Girilmeden Açıklanacak!
E

-

Uzun yıllardır gündemde olan ancak bir türlü çözüme kavuşturulamayan “emeklilere banka maaş promosyonunda” nihayet sona gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın Faruk Çelik olduğu dönemde çalışmalarına başlanılan promosyon, Bakan Süleyman Soylu döneminde belirli bir noktaya kadar getirildikten sonra yeni Bakan Mehmet Müezzinoğlu’na devredildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre çalışmalar tamamlandı ve Başbakan’ın önünde.

2016 yılının son ayına girdiğimiz şu günlerde, emeklinin yıllardır beklediği maaş promosyonu nihayet çözümlendi. Bankalarla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında sürdürülen pazarlıklar nihayete erdirilerek Başbakan Binali Yıldırım’a sunuldu. Promosyon meblağının Başbakan Binali Yıldırım tarafından 2017 yılına girilmeden açıklanacağı belirtildi.

Bu Hafta Yahut Haftaya Açıklanacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bakanlık olarak kendi ölçeklerindeki çalışmaları tamamlayarak Başbakan Binali Yıldırım’a sunduklarını ve gerekli açıklamanın Başbakan tarafından bu hafta ya da gelecek hafta yapılacağını ifade etti. “Bardaktaki suyu yarıdan azdan yarıdan çoğa çıkartması için Sayın Başbakanımıza teslim ettim” ifadesini kullanan Bakan Mehmet Müezzinoğlu, meblağ ile ilgili ise bir bilgi vermedi.

Emeklilerin uzun yıllardır bekledikleri promosyon düzenlemesinin son olarak kademeli olarak verilmesinin kararlaştırıldığı kulislerden sızan bilgiler arasında. Buna göre emekliler aldıkları maaş meblağına göre değişen oranlarda promosyon ücreti alacaklar. Ödemeler hakkında net olarak bir bilgi alınamasa da, kulis bilgilerine göre 4 aşamalı ödeme planı hazırlandı. Emekli vatandaş aldığı maaşa göre 250 Türk Lirası ile bin Türk Lirası arasında değişen meblağlarda promosyon ödemesi almaya hak kazanacak.

Emekli promosyon ücretleri hakkındaki açıklamanın yeni yıla girilmeden Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılması beklenirken, bir anlamda bu açıklamanın emekliler için yeni yıl hediyesi konumunda olacağı ifade ediliyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol