Advert Advert Advert

Yiğit Bulut Eleştirilere Cevap Verdi, "Kısa Vadede Dolar Dengeye Oturacak"

Yiğit Bulut Eleştirilere Cevap Verdi,
Yiğit Bulut Eleştirilere Cevap Verdi, Çiğdem Yeniay -

Piyasalar Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının yarın açıklayacağı faiz kararını beklerken, Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut TCMB’na yönelik eleştirilere cevap verdi. Döviz kurlarındaki yükseliş trendi hakkında da konuşan Bulut, kur rakamlarının en kısa sürede normale döneceğini ifade etti.

Piyasalar Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının yarın açıklayacağı faiz kararını beklerken,  Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut TCMB’na yönelik eleştirilere cevap verdi. Döviz kurlarındaki yükseliş trendi hakkında da konuşan Bulut, kur rakamlarının en kısa sürede normale döneceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Bulut TCMB ile ilgili yapılan eleştirilere TRT Haber’de yayınlanan Ekonomi 7/24 adlı programda cevap verdi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının bağımsız şekilde karar aldığını ifade eden Bulut, gerekli tüm adımları korkusuzca attığının da altını çizdi.

Haber kanalında canlı yayına katılan Başdanışman Bulut,  Merkez Bankası ve kararları hakkında yapılan yorumların yersiz olduğunu söyledi. Yapılan yorumlara itibar edilmemesine işaret ederek, Merkez Bankasının piyasalara müdahalesinin söz konusu olmadığını tekrarladı.

MERKEZ BANKASI KARARINI YARIN AÇIKLAYACAK

Piyasalarda tedirgin bekleyiş devam ederken, Merkez Bankası’nın alacağı faiz kararı yarın açıklanacak.

TCMB bağımsız olduğunun altını çizerek gerekenlerin hayata geçirildiğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, döviz kurları ile ilgili açıklamalar yaptı.

DÖVİZDEKİ DALGALANMA DURCAK

Euro’nun değer kaybının devam edeceğini ve doların kısa vadede yeniden dengeye oturacağını ifade eden Bulut, Liranın değer kaybının da duracağının sinyallerini verdi.

Doların tüm dünyada değer kazandığının altını çizen Bulut, söz konusu durumun sadece Türkiye’de yaşanmadığına işaret etti. Kısa vadede kurun yerine oturacağını ve dengeye kavuşacağı beklentisini de dile getiren Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı, bu günlerin kenetlenme günü olduğunu sözlerine ekledi. 

cunhurbaşkanı ekonomi başdanışmanı yiğit bulut yiğit bulut açıklama yiğit bulut dolar açıklaması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası