Ana SayfaKredilerBurgan Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Burgan Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi
B

-

Burgan Bank “İpotekli İhtiyaç Kredisi” ile nakde ihtiyacı olan müşterilerine finansman sağlıyor. Nakit sıkışıklığı nedeniyle oturduğu ev ya da işyeri gibi bir gayrimenkulünü satmayı düşünen müşteriler; herhangi bir gayrimenkul satışına gerek kalmadan, sadece elden çıkarmayı düşündüğü gayrimenkulleri ipotek ederek, “İpotekli İhtiyaç Kredisi” kapsamında finansman sağlayabilmektelerdir.

Burgan Bank bahse konu kredi dahilinde azami kredi vadesini 48 ay olarak belirlemiştir. İpotekli ihtiyaç kredisi uyarınca uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,99’dur. Vade süresine göre faiz oranı farklılık göstermemektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi kapsamında Burgan Bank kullanılan kredi tutarının yüzde 0,5’i oranında kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. Ayrıca ipotek konusu gayrimenkul için ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli talep etmektedir.

Örnek Hesaplama!

İpotekli ihtiyaç kredisi koşullarına göre banka, ipotek konusu gayrimenkule konut sigortası ve müşteriye de hayat sigortası yaptırılmasını zorunlu tutmuştur. Burgan Bank bahse konu kredi uyarınca ipotek konusu gayrimenkulün ekspertiz değerinin maksimum yüzde 50’sine kadar finansman sağlayabilmektedir.

Bahse konu kredi dahilinde 36 ay vadede kredi geri ödemelerini tamamlama sözü ile 50 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri aylık yüzde 1,99 faiz oranından yararlanacaktır. 36 ay vade ile kullanılan kredinin aylık maliyet oranı yüzde 2,02’dir. 50 bin Türk Lirası kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 24,25’tir. İpotekli ihtiyaç kredisi dahilinde 50 bin Türk Lirası finansman sağlayan müşteri 36 ay boyunca aylık takribi 2 bin 86 Türk Lirası civarında taksitlerle kredi geri ödemesi yapacaktır. Vade sonunda toplam ödenen miktar 75 bin 84 Türk Lirası civarında olacaktır.

Burgan Bank ipotekli ihtiyaç kredisi kapsamında takribi 250 Türk Lirası ipotek tesis bedeli ve 550 Türk Lirası civarında da ekspertiz ücreti tahsil edecektir. Bunlara ek olarak banka 250 Türk Lirası kredi tahsis ücreti talep edecektir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol