Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Aylık Yüzde 0,90’dan Başlıyor!

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Aylık Yüzde 0,90’dan Başlıyor!

Yapı Kredi uygun koşullarla konut kredisi imkanı sunarak, müşterilerinin hayallerini gerçekleştiriyor. Bir ev sahibi olmak isteyen müşteriler Yapı Kredi'den finansman sağlayarak, kira öder gibi ev sahibi olabilirler.Yapı Kredi uygun koşullarla konut kredisi imkanı sunarak, müşterilerinin hayallerini gerçekleştiriyor. Bir ev sahibi olmak isteyen müşteriler Yapı Kredi'den finansman sağlayarak, kira öder gibi ev sahibi olabilirler.

Yapı Kredisi Bankası’nın söz konusu konut kredisi dahilinde azami vade 120 aydır. Konut kredisi kapsamında finansman sağlamak isteyen müşteriler satın alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 80'ini bankadan finanse edebilmektelerdir. Satın alınacak olan konutun teminat gösterilmesi halinde müşteri konutun ekspertiz değerinin yüzde 100'ünü kredilendirebilmektedir.

Konut Kredisi Tahsis Ücreti Kullanılan Meblağın Binde Beşi Oranında!

Bahse konu konut kredisi dahilinde 70 yaşını aşmamış müşteriler finansman sağlayabilmektelerdir. Yapı Kredi söz konusu konut kredisi uyarınca kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti kullanılan kredi tutarının yüzde 0,5'i (binde 5) kadardır. Konut kredisi kapsamında banka aylık yüzde 0,90 faiz oranı uygulamaktadır. Aylık yüzde 0,90 faiz oranından yararlanabilmek için bankanın Çınar Paketi ile birlikte opsiyonel bir ürün satın alınması gerekmektedir. Yapı Kredi konut kredisi dahilinde konut sigortası, hayat sigortası ve DASK (Deprem ve Doğal Afet Sigortası) yaptırılmasını talep etmektedir. Konut sigortası ve DASK ücretleri konutun özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Hayat sigortası ise müşteri özelinde farklılık arz etmektedir.

Yapı Kredi konut kredisi uyarınca müşteriden ekspertiz ve ipotek tesis bedeli tahsil etmektedir. Ekspertiz ücreti konutun metrekaresi ve lokasyonuna göre değişmektedir. Kredi kapsamında 60 ay vadede ödemek koşulu ile 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan müşteri aylık yüzde 0,90 faiz oranından yararlanacak olup, bin 314 Türk Lirası civarında taksitlerle kredi geri ödemesini gerçekleştirecektir. Kullanılan kredi için banka 500 Türk Lirası kredi tahsis ücreti (BSMV hariç) talep edecektir. Söz konusu kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 11,9893 olacaktır.yapı kredi bankası yapı kredi konut yapı kredi konut kredisi yapı kredi bankası konut kredisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?