Ameliyat İçin Kredi Alınabilir Mi?

Ameliyat İçin Kredi Alınabilir Mi? Sağlık Kredisi Nedir? Sağlık Kredisi Veren Bankalar! Detaylar İçin...

0
Ameliyat İçin Kredi Alınabilir Mi?

Başlıklar

Sağlık Kredisi Nedir?

Bankalar tüketicinin finansman ihtiyacını konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi çeşitli kredi türleri ile karşılıyor. Bu kredi çeşitleri arasında ihtiyaç kredisi kapsam bakımında diğer kredilere göre daha çok tercih ediliyor. Çünkü ihtiyaç kredisi ile düğün masraflarından, eşya alımına kadar çeşitli nakit ihtiyacı giderilebiliyor. Fakat bankalar kişilere nakit sıkıntısı yaşatan olaylara göre de krediler türetebiliyor. Bankaların ihtiyaç kredisinden türettiği düğün kredisi, alışveriş kredisi ve sağlık kredisi gibi krediler de mevcuttur.

Sosyal güvencesi olanlar ameliyat veya çeşitli sağlık giderleri SGK tarafından karşılanıyor. Fakat devlet hastanesi yerine özel hastane tercih edildiğinde veya estetik ameliyatı gibi ameliyatlar SGK tarafından karşılanmadığı için kişiler nakit ihtiyacı duyabiliyor. Sağlık giderlerini finanse etmek için ihtiyaç kredisi kullanılabileceği gibi bazı bankaların sunduğu sağlık kredisi de kullanılabilir. Sağlık kredisi tüm bankalar tarafından sunulan bir kredi türü değildir. Sağlık Kredisi veren bazı bankalar İş Bankası, İNG Bank, Garanti Bankası ve Denizbank olarak sayılabilir.

Sağlık Kredisi Veren Bankalar

İş Bankası sağlık giderleri olanlara kredi veren bankalar arasında yer alıyor. İş Bankası sağlık kredisi ile müşterilerine 5.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi limitli 36 ay vadeli kredi kullanma şansı tanıyor. İş Bankası sağlık kredisini masrafsız kredi olarak sunuyor.

İNG Bank estetik ameliyatına özel sağlık kredisi sunuyor. İNG Bank estetik ameliyatı için nakit ihtiyacı olanlara uygun faiz oranından 12-60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kapsamında kredi verebiliyor.

Garanti Bankası sağlık sıkıntısı nedeniyle nakit ihtiyacı olanlara kredi sağlayan bankalar arasında yer alıyor. Garanti Bankası sağlık giderleri olanlara uygun faiz oranlı ve 60 aya varan vade seçeneğiyle ihtiyaç kredisi kapsamında sağlık kredisi veriyor.

Denizbank sağlık giderleri finansmanı için kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Denizbank sağlık kredisi ile 60 aya varan vade seçenekleri ve 55.000 TL’ye kadar varan kredi miktarıyla sağlık giderleri olanlara kredi kullanma şansı tanıyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın