Ana SayfaBankacılıkKredi Öderken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?

Kredi Öderken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?

Kredi Öderken İkinci Kredi Çekilebilir Mi? İkinci Krediyi Çekerek Düşük Faiz Oranlarından Yararlanmak Mümkün Mü? Detaylar İçin...

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İkinci Krediyi Kullanmak Mümkün Mü?

Konut kredisi kullanmış bir kişinin bireysel ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi kullanmaya veya taşıt kredisi kullanmış bir kimsenin ev almak için konut kredisi kullanmaya ihtiyacı olabilir. Ayrıca hayat şartları zor olduğundan ve ihtiyaç kredilerinin tutarları da az olduğundan ihtiyaç kredisi kullanan bir kimse kredi tutarı yetersiz olduğu için ikinci ihtiyaç kredisini çekmeyi düşünebilir.

Kredi kullanmış ve bir kredi daha kullanmak isteyenlerin merak ettiği konular arasında kredi öderken tekrar kredi çekilebilir mi yer alıyor. Kredi öderken yeni kredi çekebilme mümkün olsa da ilk krediyi kullanmak kadar kolay olmuyor. Çünkü bankalar kredi kullanmak isteyenlerin borç yükü ile yakından ilgileniyor. Haliyle ikinci krediyi çekmek isteyen kişilerin kredi borcu olduğu için kredi talepleri reddedilebilir.

İkinci Krediyi Kullanmak İçin Gereken Şartlar

Bankalar için kişilerin borç yükü önem taşıyor. Çünkü kişilerin borç yükü ile borç ödeyebilme yetenekleri arasında sıkı bir bağlantı vardır. Bu yüzden bankalar kredi öderken kredi çekmek isteyen kişilerin ilk önce gelirleri ile borç yükünü karşılaştırır. Dolayısıyla kredi öderken ikinci krediyi çekebilmek için geliriniz ikinci kredinin borcunu karşılayabilir seviyede olmalıdır. Bunun dışında bankalar kullandığınız kredinin taksit ödemeleri ile yakından ilgilenir. Eğer ilk kullandığınız kredinin taksit öde20melerini aksatmamışsanız ikinci krediyi kullanabilirsiniz.

İkinci Krediyi Çekerek Düşük Faiz Oranlarından Yararlanmak Mümkün Mü?

Kredi faiz oranlarının statik bir yapısı yoktur. Zamanla kredi faizleri aşağı ve yukarı yönlü hareket edebilir. Kredi faizlerinin düşmesiyle ikinci kredi çekilerek düşük faiz oranlarından yararlanmak mümkündür. Fakat bu yönteme başvurmak yerine Refinansman seçeneğine başvurmak daha faydalı olacaktır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.