Advert Advert Advert

Kredi Öderken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?

Kredi Öderken İkinci Kredi Çekilebilir Mi?
Kredi Öderken İkinci Kredi Çekilebilir Mi? -

Tüketiciler ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi kullanma yolunu seçebiliyor. Hatta ihtiyaçlarını karşılamak adına tek kredi yetmediği için kredi öderken bir kredi daha çekmek isteyebiliyor. Peki, kredi öderken kredi çekmek mümkün mü?

İkinci Krediyi Kullanmak Mümkün Mü?

Konut kredisi kullanmış bir kişinin bireysel ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi kullanmaya veya taşıt kredisi kullanmış bir kimsenin ev almak için konut kredisi kullanmaya ihtiyacı olabilir. Ayrıca hayat şartları zor olduğundan ve ihtiyaç kredilerinin tutarları da az olduğundan ihtiyaç kredisi kullanan bir kimse kredi tutarı yetersiz olduğu için ikinci ihtiyaç kredisini çekmeyi düşünebilir.

Kredi kullanmış ve bir kredi daha kullanmak isteyenlerin merak ettiği konular arasında kredi öderken tekrar kredi çekilebilir mi yer alıyor. Kredi öderken yeni kredi çekebilme mümkün olsa da ilk krediyi kullanmak kadar kolay olmuyor. Çünkü bankalar kredi kullanmak isteyenlerin borç yükü ile yakından ilgileniyor. Haliyle ikinci krediyi çekmek isteyen kişilerin kredi borcu olduğu için kredi talepleri reddedilebilir.

İkinci Krediyi Kullanmak İçin Gereken Şartlar

Bankalar için kişilerin borç yükü önem taşıyor. Çünkü kişilerin borç yükü ile borç ödeyebilme yetenekleri arasında sıkı bir bağlantı vardır. Bu yüzden bankalar kredi öderken kredi çekmek isteyen kişilerin ilk önce gelirleri ile borç yükünü karşılaştırır. Dolayısıyla kredi öderken ikinci krediyi çekebilmek için geliriniz ikinci kredinin borcunu karşılayabilir seviyede olmalıdır. Bunun dışında bankalar kullandığınız kredinin taksit ödemeleri ile yakından ilgilenir. Eğer ilk kullandığınız kredinin taksit ödemelerini aksatmamışsanız ikinci krediyi kullanabilirsiniz.

İkinci Krediyi Çekerek Düşük Faiz Oranlarından Yararlanmak Mümkün Mü?

Kredi faiz oranlarının statik bir yapısı yoktur. Zamanla kredi faizleri aşağı ve yukarı yönlü hareket edebilir. Kredi faizlerinin düşmesiyle ikinci kredi çekilerek düşük faiz oranlarından yararlanmak mümkündür. Fakat bu yönteme başvurmak yerine Refinansman seçeneğine başvurmak daha faydalı olacaktır.

 

 

kredi öderken ikinci kredi çekilebilir mi ihtiyaç kredisi ikinci kredi ikinci krediyi almak için gereken şartlar kredi faiz oranları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!