Ünlü Marka İbreyi İran’a Çevirdi

0

Türkiye’nin en çok markalı spor giyim mağaza zincirine sahip olan ve 22 yıllık deneyimi ile geniş çaplı bir müşteri kitlesi olan Sportive’nin Genel Müdürü Zeynep Selgur yaptığı açıklamada, ‘’ Yalnızca ülkemizde değil dünyada da ekonomide daralma var, bu daralma tabii ki ülkemizde daha fazla yaşanıyor. Ancak bu daralmanın tersine spor perakendesinde son zamanlarda tam aksine büyüme yaşanıyor. Çünkü insanlar için yeni trend aktif yaşam, spor giyim ve spor üzerine gelişiyor. Dünyada her geçen gün ortalama yaşam süresi uzuyor ve insanlar artık kendisine daha fazla önem gösteriyor. Kaliteli yaşam için adım adıyorlar. Türkiye’de emin adımlar ile yürüyüp büyümeye devam ederken aynı zamanda yönümüzü İran’a çevirdik. İran’da spor yapan insan sayısı oldukça fazla görünüyor. Türkiye’ye oranla daha fazla spor yapan kişi var ve İran spor perakendesi için oldukça bakir bir alan’ ’dedi.

Türkiye’de Artış Yaşandı

Sportive’nin Genel Müdürü Zeynep Selgur açıklamasının devamında, ‘’ 2016 yılında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen spor perakendesinde karlı bir büyüme yaşandı. Her kesimden insan spor ayakkabı giyiyor. Bugün alt kesim, orta kesim, zengin kesim herkes spor tercihte bulunuyor. Şehirlerde belediyelerin sağladığı yürüyüş parkurları spor yapma alışkanlığı oluşmasında önemli rol oynuyor’ ’dedi.

Rol Modellerin Tercihleri Etkiliyor

Selgur dünyadaki rol modellerin özellikle gençlerin tercihlerini etkilediğini söylerken, ‘’ Dünyada en büyük rol model futbolcular. Onların tercihleri özellikle gençler üzerinde oldukça etkili oluyor. Bu da geniş bir kitliye hitap edilmesini sağlıyor. Markalarda bu yüzden aynı modellerde farklı fiyatlar ile bir satış politikası izliyor. Örneğin Mark Zuckerberg sürekli sabit marka giyinen biri değil ancak yıllardır değiştirmediği bir terlik markası var ve onu rol model kabul edenler aynı markayı tercih edebiliyorlar’ ’dedi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın