Payza Nedir?

1
Payza

Başlıklar

Payza Nedir?

İnternetten alışveriş yapılması halinde kredi kartı veya banka kartı bilgilerini kullanarak ödeme yapılabiliyor. Bu durum kart bilgilerinin çalınması riskini doğurduğu için çoğu tüketici online ödeme konusunda tedirgin olabiliyor. İnternet üzerinden yapılan ödemelerin güvenirliğini artırmak amacıyla çeşitli şirketler çalışma yapıyor. Bu şirketler arasından Paypal en çok tanınanı olsa da Paypal’ın Türkiye’den çekilmesinden sonra Payza da tercih edilen ödeme yöntemleri arasında yer alıyor.

İngiltere merkezli Alertpay adlı kuruluş 2012 yılında Payza’yı geliştirerek alıcı ve satıcı arasında gerçekleşen para transferini güvenli bir şekilde yapılabilmesi üzerine hizmet veriyor. Payza ile para transferi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilirken para çekme işlemi belli bir ücret karşılığında yapılıyor.

Payza web sitesi üzerinden kullanıcılarına hizmet veren ve müşterilerine e-cüzdan hizmeti sunan ayrıca güvenli para transferi yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Payza Türkiye’de çok yaygın olmasa da dünya genelinde sık kullanılan bir ödeme şeklidir.

Payza web sayfasının Türkçe ara yüzü bulunmamasına rağmen Payza Türk vatandaşlarına hizmet vermektedir ve Türk Lirası’nı da desteklemektedir. Fakat Türkçe ara yüzü bulunmadığı için Payza’nın Türk kullanıcı sayısı azdır.

Payza’ya Nasıl Üye Olunur?

Payza Nedir? - Payza
Payza

Payza üyeliği açmak için öncelikle Payza’nın web sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Daha sonra web sitesinde bulunan kişisel hesap açma sekmesine girerek sistem tarafından istenen kişisel bilgilerinin eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekiyor. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra eposta adresinize gelen mail ile Payza kullanıcısı olabilirsiniz.

Payza kullanıcı olduktan sonra yapmanız gereken diğer işlem banka kartınızı Payza’ya tanımlamak olmalıdır. Banka kartınızı Payza’ya tanımlayarak banka kartınız ile Payza arasında para dolaşımını sağlayabilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın