İş Bankası’ndan Emeklilere İhtiyaç Kredisi

0

İş Bankası Emekli Kredisi

Türkiye’de bireysel ve ticari bankacılık hizmeti sunan ve Türkiye’nin en büyük özel bankası olma özelliği taşıyan İş Bankası’nın geniş kredilendirme çeşitlerinden emeklilerde yararlanabiliyor. İş Bankası emekli müşterilerine ve İş Bankası müşterisi olmak isteyen emeklilere özel ihtiyaç kredisi veriyor. İş Bankası emekli maaşını İş Bankası aracılığı ile alan kişilere özel başlattığı emekli kredisi ile finansman ihtiyacı duyan emeklilere uygun vade ve düşük faizle kredi veriyor.

İş Bankası emekli kredisi kampanyasından Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SGK emeklilik maaşını İş Bankası’na taşıyan SGK emeklileri yararlanabiliyor. Ayrıca İş Bankası, emekli kredisinin ödeme sıklığını kredi kullanmak isteyen emeklinin maaş ödenme sıklığına göre belirliyor.

İş Bankası emekliye özel başlattığı ihtiyaç kredisi kampanyası ile SGK emekli maaşını İş Bankası’na taşıyanlar 48 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabiliyor. İş Bankası emekli kredisi kampanyası kapsamında kredi almak isteyen emeklilere 48 ay vadenin yanı sıra yüzde 1,50 faiz oranından yararlanma imkanı da tanıyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Eylül)

İş Bankası’ndan 48 ay vadeli %1,50 faiz oranından 10.000 TL miktarından emekli kredisi alınması halinde kredinin aylık taksit tutarı 312,89 TL olurken kredinin yıllık toplam maliyeti oranı 24,2428% oluyor. Yıllık toplam maliyet oranına kredi tahsis ücreti, faiz ve vergiler dahil edilmiştir. Yukarıdaki kredi tutarı hesabı örnek bir hesaplamadır ve değişiklik gösterebilir.

İş Bankası emekli kredisine emekli tanıtım kartı ile İş Bankası şubelerine müracaat edilerek başvuru yapılabilir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın